Величезний постачальник нафтопродуктів в Україну припиняє відвантажувати пальне

Швейцарський трейдер Proton Energy Group S.A. припиняє постачання нафтопродуктів в Україну з 1 квітня 2021 р. Про це компанія сповістила своїх українських контрагентів відповідним листом.
Величезний постачальник нафтопродуктів в Україну припиняє відвантажувати пальне
logo15 березня 2021, 19:20
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

“З глибоким жалем повідомляємо Вам, що Proton Energy Group SA прийняла рішення припинити співпрацю і припинити постачання нафтопродуктів на український ринок з 1 квітня 2021 року. <...> Просимо Вас вважати цей лист офіційним повідомленням про розірвання контракту. Докладаємо угоду про розірвання договору для Вашого затвердження і підписання”, – йдеться в листі Proton.

Серед причин такого рішення в компанії називають дії української влади. “На початку березня 2021 року компанія отримала інформацію від одного з членів Нафтогазової асоціації України про те, що Служба безпеки України настійно рекомендує учасникам українського паливного ринку не співпрацювати з Proton Energy Group SA і утримуватися від купівлі нафтопродуктів у компанії. Крім того, минулого тижня ми стали свідками подій щодо мережі АЗС Glusco, що належить Glusco Energy SA, і члена Нафтогазової асоціації України. Раніше, в лютому 2021 року технологічний обсяг дизельного пального в трубопроводі, який належить компанії, було незаконно заарештовано українською владою”, – пояснюються причини в зверненні трейдера.

Також у тему: Glusco повідомляє про незаконність обшуків

“У результаті вищевказаних... дій української влади у Вас можуть бути затримки і/або відмова в митному оформленні нафтопродуктів, що постачаються компанією до українського кордону. Компанія несе фінансові втрати через арешт свого дизельного пального і хотіла б уникнути такої ситуації для Вашого бізнесу...”, – пишуть у Proton.

Довідка про компанію

  • Proton Energy Group S.A. (Швейцарія) було засновано в 2010 році. Компанія торгує нафтою і нафтопродуктами, працюючи з великими світовими виробниками енергоресурсів у Чорноморському й Середземноморському басейнах, а також в Африці й Америці.
  • З 2016 року трейдер є єдиним постачальником продукції НК “Роснафта” в Україну. В 2020 році вона постачила в Україну 1,77 млн ​​т дизпального (23,9% ринку) і 411 тис. Т (22,3%) скрапленого газу.
  • Близько 85% постачань Proton Energy Group S.A. здійснює за річними терм-контрактами. Клієнтами є найбільші гравці ринку України: Wexler Group, ОККО, WOG, KLO, Glusco, «Альянс Енерго Трейд», «Автотранс», «Надєжда», «Авантаж» та інші.
  • Proton Energy Group S.A. через дочірню компанію Glusco Energy S.A. володіє українською роздрібною мережею під брендом Glusco.