Великі мережі АЗС домовились про синхронізацію цін до 30 гривень за літр

Низка мереж автозаправних станцій домовились з Кабміном про синхронізацію ціни пального – до кінця квітня пообіцяли не піднімати прайси вище 30 гривень за літр.
Великі мережі АЗС домовились про синхронізацію цін до 30 гривень за літр
logo5 квітня 2021, 17:00
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Нафтогазова Асоціація України та Кабмін підписали “Меморандум про наміри щодо створення сприятливого середовища, розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів України”.

Читайте також: Антимонопольний комітет оштрафував найбільшу мережу АЗС на 4,7 мільярда гривень

Асоціація вимагає від Кабміну фіскально вплинути на інші мережі (які не входять до складу асоціації) і продають пальне значно дешевше завдяки оптимізації податкового навантаження. За це Асоціація зобов’язується до кінця квітня не піднімати ціни пального у своїх мережах вище 30 гривень за літр. Про це повідомив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

Уряд вживатиме заходів щодо протидії нелегальному виробництву та обігу пального (у тому числі нелегальної діяльності підприємств, що здійснюють неповний цикл нафтопереробки)”, - сказано в офіційному повідомленні Мінекономіки.

Насправді це означає можливе створення проблем для дисканунтерів, які продають пальне з міні-НПЗ, знижують податкове навантаження завозлячи частину нафтопродуктів під видом розчинників (економлячи таким чином на акцизі) і оптимізують сплату ПДВ. Наразі саме такі мережі не дають змоги іншим гравцям сильно піднімати ціну пального.

Довідка:

На сьогоднішній день до складу Асоціації входять 14 підприємств. Серед них – WOG, ОККО, Shell, АМІС, SOCAR, KLO, Параллель, Glusco, Укргазвидобування, БНК-Україна, АНВІТРЕЙД, ГРАН-ПРІ ОЙЛ, Центрнафтогазпостач. Учасники Асоціації забезпечують близько 50% роздрібної торгівлі і близько 80% ринку імпорту нафтопродуктів.