У скільки обійдеться легалізація "евробляхи"

Шанси на те, що закони про доступне розмитнення потриманих автомобілів будуть прийняті ближче до виборів досить високі. У скільки ж обійдеться легалізація автомобіля з європейською реєстрацією?
У скільки обійдеться легалізація "евробляхи"
logo13 вересня 2018, 09:42
logo0
logo0 хв

Журналісти телеканалу ICTV підрахували, скільки коштуватиме в Україні розмитнення б/у автомобілів, якщо депутати Верховної Ради затвердять "законопроекти Южаніної", які мають номери 8487 і 8488.

Читайте также: Перекупам перекрили кисень – продати авто стало складніше

Законопроекти, розроблені групою депутатів ВР на чолі з Ніною Южаніною, повинні спростити в нашій країні розмитнення автомобілів з іноземними номерами. Однак, не всі позитивно ставляться до цього законопроекту, вважаючи, що їх ухвалення тільки збільшить вартість розмитнення. У липні депутати ВР вже прийняли в першому читанні законопроект про доступне розмитнення. Восени його повинні слухати вдруге.

Акциз

Згідно з пропозиціями Юлії Южаніної, базова ставка на автомобіль з бензиновим двигуном складе 50 євро, а з дизельним двигуном – на 25 євро більше. У них будуть коефіцієнти. Для нових автомобілів та тих авто, які були зроблені не пізніше, ніж 1 рік, коефіцієнт складе 1.

Додатково

Крім акцизу потрібно буде заплатити ще ПДВ, податок на ввіз і податок в Пенсійний фонд.

У цьому випадку п'ятирічний седан або універсал BMW 5-серії з двигуном 2,0 л, куплений в Литві, обійдеться українському автолюбителю в 18 280 доларів. У цю суму входить вартість автомобіля в Литві, акциз, митний збір, ПДВ і Пенсійний фонд. Причому сам цей BMW 520 вартує лише 13 тис. євро.