Volkswagen може отримати штраф через першоквітневий жарт

Компанії загрожує штраф через маніпуляції котируваннями власних цінних паперів
Volkswagen може отримати штраф через першоквітневий жарт
logo30 квітня 2021, 11:00
logo0
logo0 хв

Першоквітневий жарт “Фольксвагена” став причиною початку розслідування з боку комісії з цінних паперів США. У теорії це може привести до штрафів для американського підрозділу концерну.

Читайте також: Volkswagen змінив назву на Voltswagen, але потім передумав

Нагадаємо, що Volkswagen жартома перейменував себе в Voltswagen в честь винахідника Алессандро Вольта і одиниці вимірювання напруги електричного струму. Це перейменування пояснювалося новою стратегією переходу на електромобілі.

Проблема в тому, що реліз був випущений не 1 квітня, а за кілька днів до цієї дати. Більш того, компанія офіційно перейменувала себе на американському сайті і в соцмережах. У підсумку в жарт повірили більшість засобів масової інформації.

Вже 31 березня компанія офіційно зізналася, що перейменування було жартом. Однак за ці дні вартість акцій Volkswagen зросла на 12,5 відсотків, а після визнання знизилася знову. Вже тоді багато аналітиків попереджали, що подібні дії німецького автоконцерну можуть бути розцінені як порушення американського законодавства з цінних паперів.

Акції Volkswagen торгуються на європейській біржі, але серед інвесторів багато американців, а їх інтереси зобов’язана захищати та сама Комісія з цінних паперів США. Яке покарання може загрожувати «Фольксвагену» невідомо, але зазвичай це штраф. Також Комісія має право вимагати відставки керівника американського підрозділу, якому прийшла ідея пожартувати таким чином.