Volvo хоче побудувати завод з виробництва акумуляторів для електромобілів

Volvo побудує власну батарейну фабрику в Європі, щоб до 2030 року повністю перейти на електромобілі
Volvo хоче побудувати завод з виробництва акумуляторів для електромобілів
logo23 червня 2021, 19:46
logo0
logo0 хв

Партнером Volvo у цьому проекті виступить шведська компанія Northvolt, яка спеціалізується на літій-іонних технологіях для електромобілів.

Читайте також: Чому старий Volvo продають за 20 мільйонів доларів: несподівана причина

Volvo та Northvolt оголосили про створення спільного підприємства з пайовою участю 50:50, яке займеться виробництвом акумуляторних блоків для електромобілів шведської марки. СП Volvo-Northvolt офіційно запрацює після узгодження всіх необхідних формальностей.

Першим етапом співпраці стане відкриття у 2022 році науково-технічного центру з розробки акумуляторів для майбутніх електромобілів Volvo та Polestar. Виробництво батарей планують почати у 2026 році. Проектна потужність – 50 ГВт·год на рік. В якій саме точці Європи побудують «шведську» Gigafactory, ще не визначилися.

Зараз Volvo закуповує акумулятори у компаній LG Chem та CATL. Південнокорейськими блоками комплектують автомобілі для європейського ринку, китайськими – для Китаю. У 2024 році Volvo почне закуповувати акумулятори, вироблені на заводі Northvolt у Шеллефтео (Швеція), який будується у співпраці з концерном Volkswagen. Для Volvo зарезервовані 15 ГВт·год на рік.

Наразі електрична лінійка швецького автовиробника складається з трьох моделей – Volvo XC40 Recharge, Volvo C40 Recharge та Polestar 2. Згідно з планами компанії, до 2025 року електричним повинен бути кожен другий вироблений автомобіль, а повністю перейти на електромобілі планують до 2030 року.