Винайдено батареї для електромобілів зі строком служби 28 000 років

Каліфорнійський стартап NDB представив батарею, яка використовує ядерні відходи, термін служби якої становить понад 28000 років.
Винайдено батареї для електромобілів зі строком служби 28 000 років
logo24 лютого 2021, 20:30
logo0
logo0 хв

Живлення наноалмазної батареї походить від радіоактивних ізотопів, які використовуються в ядерних реакторах. Радіоактивне ядро батареї захищено декількома шарами синтетичних алмазів, одного з найбільш твердих матеріалів на планеті.

Читайте також: Як розвиваються технології безпілотного водіння авто

Енергія поглинається алмазом за рахунок непружного розсіювання, яке використовується для вироблення електрики. Наноалмазні батареї можуть бути використані для живлення пристроїв і машин будь-якого розміру, від літаків та ракет до смартфонів.

Німа Голшаріфі, генеральний директор і співзасновник NDB, сказав: “Як члени суспільства, ми надзвичайно стурбовані благополуччям планети і зосереджені на тому, щоб зберегти нашу планету для майбутніх поколінь. З батареєю NDB ми досягли грандіозного, новаторського, запатентованого технологічного прориву - батарея, яка не виділяє шкідливих речовин, працює тисячі років і призначена виділення енергії”.