Як діяти при незаконній зупинці автомобіля поліцією

Зупинення поліцейськими на дорозі всіх автомобілів підряд з причин "Перевірка документів" чи "Операція зброя-вибухівка", тобто з підстав, не передбачених законом, іноді трапляється.
Як діяти при незаконній зупинці автомобіля поліцією
logo18 червня 2020, 10:29
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Такі дії поліцейських грубо порушують права водіїв. При цьому, відсутність належного реагування водіями на такі випадки породжують повторні численні безпідставні зупинки.

Читайте також: За кілька років Київ став одним з найбільш "закоркованих" міст світу

Інтернет багатий відеороликами про з’ясування між водіями та поліцейськими причин зупинки. Такі відео, як правило, супроводжуються агресією з обох сторін та ненормативною лексикою, однак не призводять до припинення неправомірних дій.

Проте на такі порушення з боку поліцейських водії мають реагувати в правовому руслі. Тому що поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону.

Якщо Ви були зупинені інспектором поліції незаконно, Ви маєте повне право звернутись зі скаргою на неправомірні дії працівника поліції до його керівництва або до підрозділу поліції вищого рівня. Якщо ж в діях поліцейського, на вашу думку, є ознаки кримінального правопорушення, то Ви маєте право звернутись у правоохоронні органи для перевірки наявності в діях інспектора ознак злочину.

При наявності такої скарги відносно дій поліцейського буде проводитись перевірка із витребовуванням у нього пояснення щодо незаконної зупинки. За результатом розгляду скарги, такого поліцейського можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, або за наявності підстав – до кримінальної. Дисциплінарна відповідальність включає також звільнення зі служби в поліції.

Навіть якщо інспектору вдасться виправдати свої дії, то на наступний раз він задумається над тим чи зупиняти автомобіль без законних підстав.

Також цікаво: Німці масово відмовляються від громадського трансопрту