Як купити або продати запчастини для автомобіля

Запчастини для своїх автомобілів українці вже давно купують в інтернеті. Там завжди великий вибір та можливість обрати прийнятну ціну. Один з найпопулярніших ресурсів, якими користуються автовласники для підбору чи продажу автозапчастин – OLX.UА.
Купити, продати запчастини, деталі для автомобіля - Auto24
logo25 липня 2022, 19:50
logo0
logo0 хв

Купувати або продавати запчастини на сайті OLX.UА дуже просто, але перед тим, як розмістити об’яву або почати пошук потрібної запчастини, варто озброїтись деякими знаннями.

Як продати автозапчастину?

Якщо у вас є запчастина на автомобіль, яка не знадобилась у ремонті, не підійшла або просто вам не потрібна – продайте її. Для цього перше, що потрібно зробити, – дізнатись її ринкову вартість. Зробити це можна, знайшовши аналогічну деталь у одному з численних інтернет-магазинів або на OLX.UА.

Звісно, аби швидко продати деталь, можна поставити ціну нижче, ніж у інтернет-магазинах. Однак якщо аналогічну деталь у наявності знайти не вдалось, а усі пропозиції в мережі пропонують доставку під замовлення за тиждень або два – це вагома причина поставити більш високу ціну. Як правило, покупці легко погоджуються переплатити 10-20%, якщо деталь є у наявності та її не треба довго чекати.

Фотографії деталі дуже важливі. Не варто використовувати лише фото з каталогів або з інтернету. Живі фото саме тієї запчастини, яку ви продаєте, просто необхідні для ефективного оголошення. Обов’язково потрібно зробити кілька кадрів з різних ракурсів. Фото з каталогів (де зображено розташування деталі на схемі) також можна додати, – про всяк випадок.

Реальне фото деталі важливе для покупця

В описі вкажіть назву деталі, марку та модель автомобіля, до якого ця деталь підходить, бажано – роки її випуску. Також потрібно вказати, деталь нова або вживана. Покупці більше довіряють, коли вказана причина продажу: «не підійшла», «залишилась від машини, яку вже продали», або ви просто розбираєте на запчастини автомобіль певної марки та моделі. Гарно складений опис допоможе уникнути зайвих питань з боку покупців та підвищить ефективність оголошення.

Для того, аби спростити пошук деталі для потенційних покупців, в оголошенні варто вказувати номер деталі. Цей артикул найчастіше вказаний на упаковці або вибитий на самій деталі. У крайньому випадку можна скористатись одним з багатьох онлайн-каталогів і самостійно знайти номер запчастини. Це допоможе уникнути прикрих випадків, коли деталь не підійшла до конкретного авто та її повертають, а гроші треба віддати.

Номер деталі зазвичай вказаний власне на запчастині

Як купити запчастини?

У кожного інтернет-ресурсу, на якому продають автомобільні запчастини, власний алгоритм пошуку. Наприклад, на OLX.UА шукати деталь дуже просто. Для цього в вікно пошуку варто лише ввести запит з маркою та моделлю авто і назвою запчастини. Такий алгоритм у переважній більшості випадків дає потрібний результат. Для точності пошуку можна скористатись номером деталі (якщо продавець його вказав – результат буде точним).

Якщо продавець знаходиться в іншому регіоні, а деталь об’ємна або важка і вартість доставки досить висока, прекрасним варіантом для всіх буде оформлення послуги «OLX Доставка». Таким чином продавець та покупець отримують гарантії сплати за товар чи отримання коштів за нього, а також підтверджують серйозність намірів покупки.

  • Не слід забувати, що іноді оголошення розміщують шахраї. Один зі способів перевірки – запросити додаткові фотографії з уточненням розмірів (наприклад на фоні рулетки або штангенциркуля). Якщо продавець не погоджується надати додаткові фото, простить передоплату або відмовляється від оформлення «OLX Доставка» – краще з ним справу не мати.

Ціни на нові запчастини, які продають на сайті OLX.UА, зазвичай на 20-40% нижчі, аніж в інтернет-магазинах. Проте якщо мова йде про деталь, якої наразі немає у наявності в жодному магазині, ціна може бути вищою. У випадку з вживаними деталями важко визначити чітку цінову політику. Тому якщо ви знайшли кілька однакових деталей, поспілкуйтесь з їх продавцями - знайдете суттєву розбіжність у прайсах та підберете деталь, яка за станом та ціною ідеально підходить для ваших потреб.

OLX Україна – частина великого мультинаціонального холдингу Naspers|Prosus. Це найбільші у своїх країнах сайти приватних та бізнес-оголошень. Українському сайту вже 15 років. В розділі «Автозапчастини» на OLX.UA - близько мільйона пропозицій щомісяця.