Як обміняти ламіновані "права" на пластикові

Усі старі "права", видані до 2013 року, - довічні. Нові, пластикові - тимчасові, оскільки мають обмежений термін дії. Тож обмінювати старий бланк на новий є сенс лише у певних випадках.
Як обміняти старі "права" на нові- Auto24
logo2 липня, 10:25
logo0
logo0 хв

Зараз у сервісних центрах МВС видають лише посвідчення водія наближені до європейських зразків. Вони мають кінцевий строк давності. У більшості випадків це 30 років. Втім, у нового пластика є і переваги: посвідчення відображається в Дії та в Кабінеті водія.

Читайте також: Як обміняти "права" або "техпаспорт" при зміні прізвища

Конвенція про дорожній рух 1968 року, що є основою для визнання за кордоном українських посвідчень водія, передбачає обов’язковість з 2011 року зазначення терміну дії у посвідченні водія. Якщо посвідчення водія без терміну дії, для уникнення непорозумінь під час закордонних поїздок за кермом, є сенс оновити посвідчення водія.

Обміняти «вічне» посвідчення водія на «тимчасове» (з зазначенням строку дії) можна у сервісному центрі МВС. Потрібно взяти талон онлайн через е-запису або в терміналі сервісного центру МВС та прийти на визначений час. З собою взяти такі документи:

  • паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картку та витяг про місце проживання);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • посвідчення водія, що підлягає обміну;
  • медична довідка (на час дії воєнного стану не обов’язкова).

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, витяг про місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків можна пред’явити адміністратору сервісного центру МВС у додатку Дія.

Фотографію заздалегідь роздруковувати не потрібно. Адміністратор зробить фото на документ при наданні послуги. Отримати посвідчення водія на новому бланку можна у день звернення до сервісного центру МВС. Орієнтовна вартість — 572 грн, не враховуючи банківську комісію.

Обміняти посвідчення водія онлайн у Кабінеті водія або у застосунку Дії можливо лише тим громадянам, у яких відображається документ з фото в електронних реєстрах.