Як призначити належного користувача свого автомобіля: відео

Призначення належного користувача потрібно для того, щоб штрафи з камер отримував не власник авто, а саме призначена особа – належний користувач, яка скоїла правопорушення.
Процес призначення належного користувача на відео - Auto24

Камера автофіксації

logo22 травня, 12:43
logo0
logo0 хв

Кожен автовласник має право надати свій автотранспорт у користування іншій людині. Але при автоматичній фіксації порушень правил дорожнього руху штрафи нараховуються власнику автівки. Аби цього уникнути, можна призначити належного користувача.

Читайте також: Юридичні особи зможуть призначати належного користувача онлайн

Належний користувач — це фізична особа, яка фактично користується транспортним засобом, що їй не належить та отримує штрафи з камер. По суті власник передає право керувати своїм транспортом, але без можливості ним розпоряджатися. Це своєрідний «шерінг» авто.

Призначити належного користувача можна у сервісних центрах МВС або онлайн — через Кабінет водія чи застосунок Дію. Послуга безоплатна.

Раніше призначити належного користувача онлайн мали право виключно фізичні особи, а зараз ця послуга доступна й для юридичних осіб без відвідування сервісних центрів МВС в Кабінеті водія для бізнесу.

Для отримання послуги юридичній особі спочатку треба зареєструватися в Кабінеті водія для бізнесу. Для цього треба пройти авторизацію за допомогою електронної печатки підприємства. Після входу в систему, власники мають можливість призначити адміністратора, який буде керувати Кабінетом від імені компанії.