Як українські суди виправдовують нетверезих водіїв: схема

Українські суди активно використовують схему виправдання нетверезих водіїв, яка передбачає передачу на поруки трудовому колективу.
Як українські суди виправдовують нетверезих водіїв: схема
logo11 вересня 2020, 13:30
logo0
logo0 хв

За останні півтора року щонайменше 10 мешканців Самбірського району, яких впіймали нетверезими за кермом, уникнули відповідальності, скориставшись підробленими довідками про місце праці. Як з'ясував ZAXID.NET, усіх їх відпустили на поруки трудовому колективу ПП «Білаки», хоча насправді ці люди ніколи не працювали у цій компанії.

Читайте також: Наїзд на нетверезого пішохода, що порушив ПДР: чи звільняє це від відповідальності водія?

Перші справи про нетверезе керування, де фігурує ПП «Білаки», з'явилися в держреєстрі судових рішень на початку 2019 року. Загалом протягом останніх півтора року Самбірський міськрайонний суд ухвалив щонайменше десять постанов про звільнення від покарання нетверезих водіїв і передачу їх на поруки трудовому колективу ПП «Білаки», відомому на Львівщині м'ясопереробному підприємству.

Усі постанови схожі за змістом: водія ловлять за кермом у нетверезому стані, справу передають у суд. Потім до суду надходить лист, в якому трудовий колектив ПП «Білаки» просить віддати водія на поруки. Судді Самбірського райсуду одразу погоджуються передати порушників на поруки, і пияки таким чином уникають штрафів і позбавлення водійських прав.

Читайте також: Українські суди масово виправдовують водіїв, які керували авто "напідпитку"