Як в Україні штрафують за червоні поворотники: відео

В Україні власники привезених зі США автомобілів мають шанси "втрапити" на чималий штраф: копи почали штрафувати власників авто з червоними поворотниками. Мовляв, за законом вони мають бути виключно помаранчевого кольору.
Як в Україні штрафують за червоні поворотники: відео
logo6 грудня 2018, 11:10
logo0
logo0 хв

Ростислав – власник американської TESLA. Розповідає, як днями поліцейські оштрафували його за червоні поворотники на авто.

Читайте також: В Україні почали штрафувати за червоні поворотники

“Это произошло утром. Мы с детьми спешили в школу. Нас прямо из потока выдернул патруль”, – розповідає Ростислав.

Ростислав зупинився. Увімкнув аварійку і вийшов зі свого авто. Розмова з патрульними не клеїлася. Вони майже одразу виписали постанову за червоні поворотники.

Водій керував автомобілем, у якого встановлені попереджувальні сигнали, а саме покажчики червоного кольору, що суперечить ДСТУ від 2010 року. Водій не розуміє, як так. В Україні американське авто, як і належить, пройшло сертифікацію.

“На мое возражение, что машина прошла сертификацию и получила сертификат, после которого машина получила документ тех паспорт, они отказались это слушать,” -
говорить водій

Врешті, Ростислав сплатив штраф. Однак, адвокати кажуть − дарма! “За Женевською Конвенцією, яку підписала Україна, задні повороти допускаються червоного кольору.

Поліцейські користувалися вимогами і положеннями ДСТУ 2010 року. Там дійсно сказано, що покажчик має бути жовтого кольору. Проте, є інший стандарт ЄГ ООН і там вже зазначено, що задній допускається і червоний. Напевне, поліцейські не знали цього і користувалися одним стандартом”, – каже адвокат Роман Гора.

У Головному Сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ кажуть, далеко не всі власники американських авто добросовісно проходять сертифікацію.

“Насправді на ринку існує така ситуація: завозять американські авто, замінюють оптику, стопи, повороти, проходять сертифікацію. Навіть роблять фотографії. Потім зареєстрували цей транспортний засіб, після чого зняли елементи, поставили рідні американські і далі мандрують українськими дорогами,” – розповів Владислав Криклій, керівник головного сервісного центру МВС.

Деякі водії скаржаться, мовляв, це відволікає на дорозі. Власники ж “американців” так намагаються зберегти автентичність. І залишаючи червоні вказівники поворотів позаду, де факто, закону не порушують. Самі ж поліцейські пояснити, чому оштрафували водія, не забажали. Зрозуміло лише одне − подібних ситуацій на українських дорогах лише більшатиме. Тож чиновникам та копам варто розібратися і поставити у цьому питанні одну крапку замість існуючих трьох.

Нагадаємо, що в поліції роз'яснили, як і за шо штрафуватимуть "євробляхерів".