Через введення автофіксації водії почали використовувати багато різних варіантів приховування номерних знаків.

За незаконні маніпуляції з номерами на водіїв чекають штрафи, а за повторне порушення - штраф більшого розміру або громадські роботи. Про це розповів в заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Читайте також: Українські водії почали приховувати номери своїх авто

Правила дорожнього руху забороняють керувати транспортним засобом без номерного знака, або з номерним знаком, що:

  • не належить цьому засобу;
  • не відповідає вимогам стандартів;
  • закріплений не в установленому для цього місці;
  • закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м;
  • неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий;

«За такі дії передбачена відповідальність, згідно КУпАП. Якщо маніпуляції з номерними знаками вчинені вперше - штраф 170 грн, а якщо вдруге - 255 грн або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого», - пояснює Олексій Білошицький.

За словами заступника начальника Департаменту патрульної поліції, бувають ситуації, коли номерний знак на транспортному засобі насправді належить іншому транспортному засобу, найчастіше такої ж марки і моделі.

«Ми розуміємо, що це авто - двійник. Таких «двійників» у нас вже кілька десятків (з часу введення системи автофіксації). Ми з самого початку впровадження системи автофіксації говорили, що це не її пряме призначення, фіксувати такі авто, але можливості системи стали додатковим інструментом для того, щоб знайти такі транспортні засоби-порушники », - звернув увагу Олексій Білошицький.

Також цікаво: Зеленський їздить на двох "Мерседесах" з ідентичними номерами