В останні кілька років діджиталізація та перманентні карантини суттєво вплинули на життя українських водіїв та автовласників.

Зараз чимало послуг можна отримати не відвідуючи Сервісні центри МВС. Вже впроваджені онлайн-сервіси є доступними, легкими у використанні та відносно надійними. Тому кількість користувачів постійно зростає.

Читайте також: Як призначити "належного користувача" для юридичної особи

“Курс на диджиталізацію став пріоритетом у роботі державних структур: онлайн-послуги витісняють паперовий формат. Це значно спрощує надання адмінпослуг: не треба стояти в довжелезних чергах, щоб зібрати купу довідок чи підписи працівників певної кількості держустанов”, – зазначає очільник ГСЦ МВС Євген Мойсеєнко.

Наразі Сервісні центри МВС надають наступні онлайн-послуги:

  • За допомогою модернізованого функціонала перевірки посвідчення водія як громадяни, так і правоохоронні органи можуть встановити, чи не є документ підробкою.
  • Ще один онлайн-інструмент сервісних центрів - калькулятор вартості, що допомагає розрахувати орієнтовну вартість послуги з реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу. Тут також можна дізнатися про податки, збори та в якому розмірі вони сплачуються у кожному конкретному випадку.
  • Сервіс перевірки наявності номерних знаків, яким раніше можна було скористатися лише в інфобоксах. З його допомогою можна дізнатися, до якого саме сервісного центру МВС необхідно записатися, щоб закріпити за авто номерний знак. Раніше таку онлайн-перевірку здійснювали лише для номерів з комбінацією цифр, що віднесена до категорії “платних”, а зараз – для номерів з будь-якою комбінацією.
  • Окремі вкладки на сайті ГСЦ дають можливість перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та свідоцтво про підготовку водіїв, що перевозять небезпечні вантажі.