![Єдиний у своєму роді Dodge 1954 року продадуть за мільйон доларів](https://auto.24tv.ua/resources/photos/news/202107/317650fdd8978-aff1-44e5-a221-384062f8ffd1.jpg?w=400&h=225&fit=cover&output=webp&q=85)
В середині серпня на аукціоні RM Sotheby's продадуть концептуальний Dodge Firearrow II, побудований майстрами з компанії Ghia в 1954 році. Родстер є одним з найяскравіших представників «реактивної ери» в американському дизайні, і оцінюється він в 900 000-1 200 000 доларів.
Читайте також: Яка витрата пального у різних версій Dodge Journey: експеримент
Ось як почалася історія цього концепту. Шеф-дизайнер компанії Chrysler Вірджіл Екснер говорив, що фірмовий дизайн марки в той час гостро потребував зміни. Так з'явився проект першого Dodge Firearrow: в 1953 році в ательє Ghia створили повнорозмірний макет.
Друга версія, яку і продадуть на прийдешньому аукціоні, мала вже всю необхідну техніку, а саме 150-сильний V8 Hemi і автоматичну коробку передач на чотири щаблі. Шасі запозичили у серійних «Додж» того часу.
Концепт відрізнявся мінімалістичним дизайном, масивними гратами радіатора, яку посередині перетинала поясна лінія, а ще у родстера немає дверних ручок. Втім, серійним він так і не став, і перекваліфікувався в предмет розкоші. У 1990-му році автомобіль пройшов повну реставрацію.
Нажаль, жоден українець не зможе зареєструвати подібний автомобіль в Україні. Для імпортованих авто діють обмеження Евро2 і привозити в країну автомобілі які мають історичну цінність фактично заборонено.