ЄС запроваджує нові правила кібербезпеки для автомобілів

Кожен проданий у Євросоюзі автомобіль повинен не допускати злому бортового ПЗ, заміни прошивки та протистояти ще десятку різноманітних атак.
ЄС правила кібербезпеки для автомобілів - Auto24

Нові правила кібербезпеки для автомобілів

logo18 квітня, 11:30
logo0
logo0 хв

7 липня 2024 року в Євросоюзі набудуть чинності правила ООН UN R155 (Кібербезпека) та UN R156 (Оновлення програмного забезпечення), які висувають нові вимоги до безпеки автомобілів. Йдеться про здатність протистояти різним кіберзагрозам, яких із зростанням числа онлайн-сервісів та ускладнення програмного забезпечення стає дедалі більше.

Читайте також: ЄС терміново вводить спецмито на китайські електромобілі

У драфті нового регламенту було вказано кілька десятків уразливостей та варіантів атак, від яких мають бути захищені не лише машини, а й IT-інфраструктура. Це, наприклад, фізичний доступ до сервера, спуфінг, всілякі віруси, зокрема завантажувані через зовнішні носії інформації, і навіть вивантаження софту з бортових систем і втручання у процес оновлення ПЗ.

Через нові вимоги з виробництва знято Volkswagen Transporter 6.1, паливний Porsche Macan і 718 Boxster/Cayman, оскільки оновлювати їх електроніку виходить дуже дорого.

Проте заміна «вуглецевих» моделей на електрокари лише додасть проблем. За словами економіста Моріца Шуларіка, сучасні електромобілі можуть збирати дані про все, що відбувається навколо, і передавати їх на сторонні сервери. Тут же постає питання: чи не будуть використані нові правила для обмеження доступу китайських автовиробників на ринок ЄС?