З 16 липня київських автовласників почнуть штрафувати за несплату паркування

Інспекція з паркування проводить роз’яснювальну роботу та готується виписувати штрафи до 700 грн за несплату "послуг" паркування.
З 16 липня київських автовласників почнуть штрафувати за несплату паркування
logo6 липня 2021, 11:45
logo0
logo0 хв

Перші два тижні з початку дії нових тарифів на паркування автовласників не штрафуватимуть за їхню несплату. Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов.

Читайте також: В столиці почали діяти нові тарифи на паркування: від 35 гривень за годину

"До 16 липня включно у київських інспекторів з паркування особлива місія. Вони не штрафують водіїв за несплачене паркування, а натомість ведуть відкриту роз’яснювальну кампанію", – зазначив чиновник.

За його словами, водіям потрібен час на сприйняття нових правил паркування, встановлення необхідних додатків і орієнтування в новій системі. Тож у Києві оголошено двотижневий період лояльності.

"Водії, які не сплатили за паркування, замість постанови про порушення отримують інформаційну довідку з роз’ясненням про розмір штрафу та порядок оплати. Там вказані офіційні тарифи на паркування відповідно до зон у місті, чітко прописані додатки та сайти, через які можна здійснити оплату, а також QR-код, через який можна зайти на parking.kyiv.digital і отримати всі необхідні підказки", – повідомив Костянтин Усов.

Нагадаємо, що з 1 липня в Києві почали діяти офіційні тарифи на паркування. В І зоні, яка охоплює центральну частину міста, вартість 1 години паркування становить 35 грн/год., в ІІ зоні, на прилеглих до центру територіях, – 25 грн/год. У спальних районах міста вартість лишилась без змін – 5 грн/год.

У разі несплати за паркування на водіїв накладатимуть штрафи у 20-кратному розмірі від вартості години паркування залежно від зони: 700 грн, 500 грн і 100 грн відповідно. Штраф накладається на юридичного власника автомобіля, а не на водія, який не сплатив за паркування.