На ринку США вартість автомобілів продовжує зростати. Аналітики стверджують що за останні кілька місяців вживані автомобілі стали кращою інвестицією, ніж біткоїн.

Найкраще вкладення на 2021 рік - це машина, нехай навіть вона не їздить, а стоїть у гаражі. Про це заявив Джим Б'янко, президент компанії з дослідження ринку в інтерв'ю CNBC. Він також пояснив причини подорожчання вживаних автомобілів.

Читайте також: Чи будуть дорожчати вживані автомобілі в Україні: прогноз експертів

"Ринок уживаних автомобілів постійно зростає, ціни зростають, на радість продавців, тоді як ті, кому доводиться купувати, явно незадоволені. Причини добре відомі - відсутність електронних компонентів призвела до скорочення виробництва нових автомобілів, що ускладнює їхню покупку", - сказав Б'янко.

Інвестиційний експерт зазначає, що лише за останні чотири місяці ціни на старі автомобілі зросли на 20%. Це зростання вище, ніж у індексу S&P, але також вище, ніж у біткойна.

Б'янко додав, що біткойн, найвідоміша криптовалюта, продовжує фіксувати злети та падіння, піднявшись із 29000 до 43000 доларів за останні шість місяців. Однак у разі старих автомобілів зростання відбулося не через спекуляції на фондовому ринку, а через реальну потребу ринку.

Дані Kelley Blue Book ринку США показують, що середня ціна на новий автомобіль у листопаді становила 46 320 доларів, а ціна уживаного автомобіля – 27 569 доларів, що на 27% більше, ніж за той же період минулого року.

"Те, що відбувається, має характеристики міхура, який лусне. Уживані автомобілі мають бути амортизованими активами. Отже, ця тенденція має закінчитися в якийсь момент, але до цього може статися ще серйозніше зростання, якщо криза чіпів не буде вирішена", - прогнозує Б'янко.