Стало відомо, які порушення ПДР фіксуватимуться громадянами через смартфон

На підкомітеті з питань законодавства про адміністративні правопорушення Комітету з правоохоронної діяльності Верховної Ради України розглянуто законопроект №5798.
Законопроект про доноси на водіїв: що про нього відомо - 14 грудня 2021 - Auto24
logo14 грудня 2021, 08:45
logo0
logo0 хв

Законопроект 5798 передбачає фіксацію порушення ПДР з будь-якого мобільного пристрою, на якому буде встановлено певний мобільний додаток. Першочергово планується запустити фіксацію таких правопорушень:

  • проїзд на червоне світло світлофора;
  • перетин подвійної смуги;
  • проїзд смугою громадського транспорту;
  • проїзд залізничного переїзду на заборонений сигнал;
  • перешкоджання проїзду спецтехніки, зокрема: пожежна машина, поліцейська автівка, машина швидкої допомоги.

Планується, що відзняте правопорушення за допомогою мобільного додатку передаватиметься онлайн в поліцію. Далі відповідальний громадянин отримує відповідь від правоохоронців щодо реєстрації порушення і його подальшої долі. А правопорушнику надсилається штраф з доданням відеофіксації його порушення.

Читайте також: Камери автофіксації обійшлись автовласникам у 400 млн грн за півтора роки роботи

"Експерти впевнені, що таке нововведення значно пришвидшить реагування поліції на правопорушення, а водії стануть більш обачними на дорозі знаючи, що їх правопорушення може бути зафіксовано в будь-який момент. Також експерти наголошують, що завдяки цьому додатку зменшиться кількість безкарних правопорушників. Адже додаток не фіксує хто наразі перебуває за кермом мажор, депутат чи високопосадовець, тому фіксуватиме абсолютно всі порушення ПДР", – йдеться у повідомленні. Штрафувати у будь-якому випадку будуть юридичного власника автомобіля, директора фірми за якою зареєстровано авто або відповідального користувача.

Також зазначається, що завдяки мобільному додатку порушення будуть фіксуватися навіть в найвіддаленіших куточках України. В містечках і селищах, де не планується встановлення камер фіксації в найближчі роки, громадяни зможуть самостійно фіксувати порушення.