Зеленський підписав закон про новий порядок розсилання "листів щастя"

Президент підписав закон щодо зміни процедури надсилання постанови про адмінвідповідальність за порушення правил дорожнього руху
Зеленський підписав закон про новий порядок розсилання "листів щастя"
logo21 травня 2021, 09:16
logo0
logo0 хв

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов” № 1438-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 квітня 2021 року.

Читайте також: Верховна Рада схвалила нові правила розсилки "листів щастя"

На сьогодні більшість автовласників сплачує штрафи за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в режимі фото- та відеозйомки, через особистий кабінет водія у перші десять днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

Водночас попередні норми Кодексу України про адміністративні правопорушення зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності на пошту власника, незалежно від погашення ним штрафу. Це призводило до плутанини та в деяких випадках – до повторної оплати штрафу.

Закон, що його підписав Президент, скасовує необхідність надсилання на пошту власника транспортного засобу постанови про адмінвідповідальність, за якою вже був сплачений штраф.

Згідно із законом, оригінал постанови надсилається рекомендованим листом лише у разі, якщо штраф не був сплачений протягом десяти днів після її винесення.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.