Злодії навчились викрадати автомобілі за допомогою колонки JBL

Автомобілі можна викрасти за допомогою колонки JBL. Злодії виявили вразливість у моделях, оснащених безключовим доступом.
Злодії навчились викрадати автомобілі за допомогою колонки JBL
logo20 жовтня 2022, 17:54
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Поліція Франції заарештувала двох підозрюваних у викраденні, які чинили злочини за допомогою бездротової колонки JBL.

Читайте також: Звучить дорого: Bugatti та Tidal створили високоякісні колонки для дому

Звичайно, колонку модифікували та вшили всередину програмний ключ швидкого запуску, який дозволяв викрадати автомобілі буквально за хвилину. Подібні колонки можна вільно купити на чорному ринку, причому бонусом до колонки покупці отримують посилання на відео, в якому міститься інструкція з викрадення автомобілів.

Весь процес викрадення автомобіля займає менше однієї хвилини. Злодії відкривали автомобілі за допомогою колонки, потім підключалися до мультимедійної системи через кабель USB і таким чином запускали автомобіль.

У даркнеті такі модифіковані колонки може купити будь-який бажаючий: вони коштують близько п'яти тисяч євро. Крім самої колонки, кожному покупцеві надсилають посилання на відео, де показані основні етапи угону. Вже відомо, що за допомогою такої колонки можна викрасти деякі автомобілі Toyota, Lexus та Peugeot.

На початку серпня американські користувачі TikTok запустили челендж, в якому розповсюджували відеоінструкції з викрадення автомобілів Hyundai та Kia. Після публікації роликів у США різко зросла кількість злочинів, причому злодії викрадали машини не з метою розважитися, а саме для перепродажу.