Війна радикально міняє життя багатьох з нас. І ось вже автомобіль, що раніше катався проспектами від модного ЖК до офісу чи фітнес-центру, звикає до деренчання сапок у багажнику. Що треба зробити, щоб машина стала добрим помічником дачнику і не зазнала при цьому ушкоджень?
Для вирощування овочів та фруктів на ділянці землі бажано мати під рукою автомобіль. Навіть якщо ваша фазенда розташована не в чистому полі, а в населеному пункті, де буде місце для зберігання інвентаря, машина знадобиться як транспорт для перевезення насіння, урожаю та людей, яким, певно, не дуже захочеться крокувати додому пішки після сільгоспробіт.
Для серйозних вправ на дачній ділянці краще мати машину з максимально великою місткістю кузову.
Виняток – якщо ви розгорнули город на ділянці біля будинку, де мешкаєте з родиною: з транспортних засобів тут вам знадобиться хіба що садова тачка.
Читайте також: Яку машину обрати для дачі та городу
Отже, які особливі “труднощі” чекають на автомобіль під час обслуговування саду чи городу.
Найперша заповідь перевізника сільгосппродукції – багажник та салон треба застилати надійним покриттям.
Читайте також: Наводимо лад в багажнику: як зробити органайзер в машину своїми руками
Найбільшою складністю для вас буде розташовувати у машині специфічні “аграрні” вантажі. Треба буде з одного боку вмістити якомога більше предметів, а з іншого – не залишити в інтер’єрі та на екстер’єрі небажані відмітини.
Будь-які плоди зручно перевозити у стандартизованих ящиках. Вони зберігають урожай з одного боку та оббивку машини – з іншого.
Читайте також: Суха хімчистка: чистимо салон авто своїми руками
Щодо покриття для багажного відсіку, радимо застилати підлогу (і тим більше сидіння!) щоразу, коли ви перевозите якісь об’єкти сільськогосподарського походження. Вам варто боятися, що вони залишать на незахищеній оббивці мокрі плями, липкий сік, бруд, пил, подряпини.
Специфіка аграрної справи така, що шкоду під час перевезень може отримувати навіть стеля: високі пагони можуть залишити на ній зелені сліди
Багато питань щодо перевезень знімає багажник на даху. На нього не можна класти важкий багаж (у більшості машин ліміт 50 – 60 кг), але на дах можна вкладати негабаритні, брудні та запилені речі. Підійде навіть закритий кофр, а з іншого боку, довгі предмети можна прив’язувати на поперечні рейлінги.
Дозволимо собі нагадати про правила безпеки під час перевезення вантажів горішнього розташування. Перш за все, необхідно надійно фіксувати вантаж. Враховуйте, що під час руху через вібрації та поштовхи кріплення вантажу можуть послабитися. Врахуйте серед іншого ймовірність того, що при різкому гальмуванні багаж може за інерцією зсунутися вперед, причому з великим зусиллям.
Багажник на даху – дуже корисна річ для дачника. Він може захистити інтер’єр від пошкодження громіздкими та брудними предметами.
Також не забувайте, що вантаж на даху (особливо громіздкий та не прикритий обтічним кофром) створює великий аеродинамічний опір. Тож не розвивайте великої швидкості, щоб зустрічний потік повітря не зірвав вашу поклажу і не відправив її на інших учасників дорожнього руху.
Побережіть вашу машину, не ігноруйте хоча б найважливіші з порад від дачників зі стажем. На перший погляд, залучення до аматорського “сільгоспвиробництва” серйозної загрози для автомобіля не становить. Але ж старіння екстер’єру та (особливо!) інтер’єру точитиметься підсиленими темпами. А товарний вигляд завжди відбивається на остаточній ринковій вартості машини – що в період невизначеного майбутнього, погодьтеся, дуже важливо.
Читайте також: Як збільшити місткість автобагажника: 5 секретів