Як влаштовані пересувні аптеки: оригінальна конструкція

17 травня 2024

Продовжується проєкт запуску мережі мобільних аптечних пунктів: пересувні аптеки в пілотній схемі охоплять обслуговуванням віддалені громади трьох областей.

Проект втілює державне підприємство "Укрвакцина", що працює під патронатом МОЗ України. В його рамках планується охопити понад 130 сіл та селищ у восьми віддалених громадах Київської, Житомирської та Чернігівської областей.

Перші рейси за розробленими маршрутами зробила Київщина. Пересувна аптека Укрвакцини охопила віддалені села у Баришівській і Тетіївській громадах, де відсутні стаціонарні аптеки.

Автомобіль має свою кольористику, герметичний кузов з написами на бортах та логотипами організаторів.

Читайте також Пересувна медична лабораторія Astacar може пристосовуватись до будь-яких потреб лікарів

На Київщині запустили вантажний Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI з рефрижераторним коробчастим кузовом із сендвіч-панелей. Автомобіль не з нових, але у задовільному технічному стані. А ось коробчастий кубовидний фургон виготовили на замовлення.

На відміну від автолавок з віконцем відпуску товарів, де покупець перебуває на вулиці, пересувний аптечний кіоск має своєрідну торгову міні-залу. Розробники відокремили десь третину салону саме для покупців.

Читайте також Шотландці пригнали для ЗСУ мобільний стоматологічний кабінет

По приїзду на відведене місце надання послуги, водій власноруч встановлює висувні маршові сходи розкладного ножичного типу. Потім він виводить у робочий режим перила до них, що складаються. В дорозі вони не зовні, а всередині, відразу за дверима.


Пересувна аптека має екіпаж з двох осіб – водія та аптекаря. Маршрут прокладено за графіком із зазначенням годин роботи, переїзду з одного населеного пункту в інший. Тут все як у стаціонарних аптеках, лише у зменшеному масштабі, з розпорядком робочого дня і навіть "вікном" на обідню перерву.

Читайте також З чого складається пересувна автомайстерня для ЗСУ: перелік обладнання

Для сільських доріг Sprinter 313 CDI – доволі практичний автомобіль, оскільки його 2.1 літровий дизельний двигун потужністю 129 к.с. з механічною КПП у змішаному циклі споживає всього 6,9 л солярки на 100 кілометрів пробігу, а в міському – 7,1 л.

Вантажність для пересувного кіоску непогана – 1650 кілограмів для аптечної товарної номенклатури не тільки достатньо, але й із запасом на товарну групу не фармацевтичного призначення. На замовлення аптека може завезти наступного разу інвалідний візок, милиці, костури тощо.

У мобільному аптечному пункті можна придбати найнеобхідніші ліки, як безрецептурні й за рецептом, а також препарати за програмою «Доступні ліки». Весь асортимент зберігається і транспортується з дотриманням температурного режиму, салон автівки обладнано спеціальними холодильниками й шафами.

Читайте також Скільки українців скористались мобільними сервісними центрами МВС: статистика

В середньому мобільний аптечний пункт буде приїздити до кожного населеного пункту один-два рази на місяць, зупинятиметься на 1,5-2 години. Загалом за тиждень – від 10 до 16 сіл. Такий графік було сформовано із врахуванням кількості населення та розташування сіл.

Фото: Укрвакцина