Виставляючи машину на продаж, деякі власники додають: «перекупникам не турбувати!». А як дізнатись, що насправді маєш справу з професіоналом вторинного авторинку? “Авто 24” впорядкував та узагальнив свій досвід спілкування з маклерами автомобільного секонд-хенду.
Один з проявів ринкової економіки: там, де продають і купують певний дорогий товар, обов’язково знайдеться бізнес, який відщипне від угоди невеличкий відсоток. Адже на дорогому товарі навіть на невелику частку ціни в абсолютних цифрах “набігає” чималенька сума.
Щоб продати і придбати вживаний автомобіль, потрібні певні знання і навички, тому на цьому ринку працює чимало професійних перекупників.
Це стосується і вторинного авторинку. Тим більше, що вживаний автомобіль – товар складний і щедрий на сюрпризи, тобто потребує неабиякої експертності. Тому майже сто років тому і народилася професія дилера вживаних авто – а в українській інтерпретації автомобільного перекупника.
Читайте також: Продаж авто: як підготувати машину для продажу в Україні
Всупереч існуючим в автотоваристві стереотипам, не можна сказати, що перекупники зовсім дарма їдять свій хліб. Щодо їхньої користі для суспільства можна посперечатися, але це теж робота, яка потребує знань і навичок – хоча і не без специфіки. За рахунок чого вони заробляють гроші?
При перепродажі дорогих товарів певний відсоток завжди може “прилипнути” до рук посередника. Вживані авто дуже зручні у цьому плані.
Зимові шини за плюсової температури гірше тримають автомобіль при маневрах, гальмівний шлях подовжується. Тому їздити на зимових шинах влітку небезпечно!
Рекламна інформація
Під час показу машини потенційному покупцеві майже завжди можна зрозуміти, хто з них вибирає авто не для себе, а на перепродаж.
Перекупники зазвичай:
Читайте також: Як дорого продати вживаний автомобіль: секрети перекупників
Зрозуміло, звідки виникло випереджене ставлення до перекупників – у автовласника складається враження, що на ньому хочуть заробити гроші. І часто це так і є.
Якщо ви твердо знаєте ринкову вартість машини вашої моделі, вашої комплектації і віку, поступатися ціною перекупникові не варто.
Але насправді, нічого страшного у тому, що у вас купують машину перекупники, немає. Звісно, якщо вони дають вам ціну, яку ви плюс-мінус і очікували від самого спочатку. Наголошуємо – саме спочатку, а не після обробки вашої свідомості під час “експертної” бесіди з перекупником. Як ми показали вище, у посередників є кілька способів перепродати потім вашу машину з націнкою, і не всі з них ви самі зможете чи побажаєте повторити. Тобто в багатьох випадках не варто думати, що перекупники вас обманули.
Але і поспішати не варто. Якщо вже маклери явно бажають придбати вашу машину, але наполегливо збивають ціну, візьміть паузу, щоб ще раз дослідити ринок. Тим більше, що інтернет з відповідними сайтами продаж у цьому – ефективний помічник. Знайдіть підтвердження тому, що ваша машина може коштувати суттєво більше, ніж вам дають за неї маклери – або переконайтеся у зворотньому і прямуйте з ними до ТСЦ МВС.
Якщо маклер-посередник дає вам ціну, яку ви планували отримати за машину, не слід нехтувати такою пропозицією – можна погоджуватися.
Дуже ретельно порахуйте гроші. Які ціни виставляють на подібні машини в принципі, скільки коштів та часу потрібно було б вам витратити на ремонти та приведення вашого авто до кращого товарного вигляду, наскільки реальні ваші очікування щодо вартості. Врахуйте, скільки для вас коштує кожна година часу, який потрібно буде витратити на виїзди до потенційних покупців та перегляди. І вже після того робіть остаточний висновок щодо мінімальної суми, за яку ви готові віддати вашу “ластівку”. І якщо хтось вам цю суму даватиме, подумайте, чи є різниця, ким будуть ці люди?
Читайте також: Як продати автомобіль через сайт оголошень