Як підготувати автомобіль до продажу, щоб отримати за нього бажані гроші, але при тому не обманювати покупця? Є кілька перевірених секретів на цю тему.  

Як підготувати автомобіль до продажу в Україні, якщо ти не професійний посередник, а пересічний користувач, який вирішив оновити сімейний транспорт? Потрібно підкреслити в своїй машині все хороше, щоб залишити про неї позитивне враження - нехай навіть у неї чимало недоліків.

Втім, деякі з дрібних дефектів є сенс усунути. Уміння продавця полягає в тому, щоб не витратити на передпродажну підготовку грошей більше, ніж вона дозволить заробити.

Читайте також: Україна готується до повернення техогляду автомобілів

Якщо перед продажем авто ви витратили помітні гроші на ремонт певної системи, не соромтеся розповісти про це покупцеві

Готуємо авто до продажу зовні

Багато вирішують дрібниці, які і старять автомобіль, формуючи образ старої, зношеної техніки.

- Підфарбуйте подряпини і відколи на фарбі - своїми силами, за допомогою зубочистки чи тонкого пензлика. Нехай вийде неідеально, але з відстані вигляд помітно покращиться, плюс таким чином ви продемонструєте покупцеві турботу про машину.

- Вирівняти всі деталі зовнішнього оздоблення - молдинги, накладки, шильдики. Ніщо так не старить машину, як перекошені частини облицювання.

- Замініть пошкоджені скла світлотехніки - тріснуті, розбиті, вицвілі. Підійдуть навіть ненові плафони, головне, щоб вони не виглядали старими.

- Натріть кузов поліролью, щоб повернути фарбі колишній блиск.

Будь-які пошкодження на кузові погіршують сприйняття машини, тому радимо “точечно” підфарбувати зколи фарби та наполірувати кузов.


Як підготувати до продажу салон авто

Є два напрямки, які допоможуть омолодити інтер'єр: матеріали оздоблювання та дрібні деталі, навіть незначні, другорядні.

- Відновіть всі втрачені деталі - ручки, кнопки, вимикачі, прикурювач, пластикові пістони. Це обійдеться недорого, але прибравши зяючі дірки, наприклад, на торпедо, ви “скинете” машині відразу років п'ять-сім.

- Увага до дрібниць важлива не тільки в обробці, але і в механізмах і сервоприводах інтер'єру. Покупцеві, який прийде вибрати вашу машину, буде дуже неприємно дізнатися, що в ній не працює стільки речей: стельовий плафон, підсвічування одного з приладів, динамік аудіосистеми, антена, електропривід скла... Займіться цим питанням, часто його рішення обходиться зовсім недорого.

Обов’язково зробіть генерально прибирання у салоні та багажнику. Також прийміть з інтер’єру всі “поліпшення” – звичайно, якщо це не дійсно корисні додаткові прилади.

- Зробіть в салоні і багажнику генеральне прибирання. Вимийте весь пластик, пропилесосьте тканину сидінь, дверних карт і стелі. У багатьох випадках це поверне інтер’єові первинний вигляд, при гіршому розкладі - зніме відразливе враження від запущеного салону.

- Хімчистка - це ефективно, проте недешево. Але локальні забруднення сидінь можна усунути спеціальними аерозольними засобами.

Читайте також: Весна і кузов - які наслідки зими усунути в першу чергу

- Будьте обережні з поліролями для пластику: деякі з них надають деталям нереально блискучий, “жирний” вид. На “рідні” деталі більше схожі ті, які не лисніють, а мають матову поверхню з рівним відблиском.

- Запах! Цей фактор негативно впливає на сприйняття автомобіля стороннім спостерігачем, причому найчастіше - підсвідомо. Провітрюйте машину, вдавайтеся до послуг автохімії, робіть що хочете, але машину з погано пахне салоном за адекватні гроші не продати.

Перевіряємо справність силового агрегату

Не можна перестаратися з двигуном: якщо на старій машині він ідеально чистий - це дуже підозріло. Тому не поспішайте мити мотор, краще усувайте інші, більш важливі дефекти.

- Треба усунути течі шлангів і трубок.

- Гумові та пластикові деталі потрібно ретельно очистити, можливо, зі спеціальними препаратами - це дійсно прикрашає підкапотний простір.

- Відновіть рівні рідин в усіх бачках. Рівень нижче мінімальної позначки дуже негативно сприймається покупцем.

Читайте також: Шкідливі звички автомобіліста - 7 способів угробити машину

- Важіль коробки передач не повинен “бовтатися”, це відразу викликає асоціації з “убитим” автомобілем.

- Якщо трансмісія подає деякі негативні симптоми, не намагайтеся маскувати їх, а навпаки - постарайтеся усунути. Звісно, “капіталити” коробку передач - це явний перебір, але замінити рвані “гофри” ШРУСів і хрестовини карданів, що давно клацають, варто: це відносно недорого, зате знімає багато питань при бесіді з покупцем.

Серйозні ремонти ходової частини перед продажем недорогого авто навряд чи мають сенс. Проте дрібні та небезпечні недоліки треба усунути.

Робимо ходову частину

Старих машин з абсолютно справної підвіскою в наш час не буває, плюс до того ж ремонт ходової часто досить дорогий. Тому перед продажем усувайте в першу чергу ті несправності, які загрожують безпеці або надто вже дошкуляють дискомфортом.

- Розберіться, що скрипить і стукає під днищем: можливо, досить буде поміняти лише пару копійчаних гумок і змастити великим шприцом кульову опору.

Читайте також: Щоб не відмовили гальма: як обслуговувати систему

- Шини. Нехай вони будуть не новими, але і не лисими. Більш того, саме шини викликають часом виляння машини на ходу або підкидання її на рівній дорозі. Щоб покупець не грішив на вашу підвіску, простежте за гумою. Можливо, є сенс придбати на ринку шини, що вже були в експлуатації.

- Багатьох покупців лякають будь-які незрозумілі симптоми в гальмах і рульовому управлінні. Факт, вирішувати проблеми цих систем на машині, що продається, часто нерентабельно, але постарайтеся, щоб гальма хоча б не скреготали і брали рівно, а кермо не “люфтило” надміру.

Важлива умова при продажу автомобіля: нікого не обманюйте. Це недобре з точки зору моралі, та й закон буде на боці обдуреного покупця.

Коротше кажучи, якщо ви розібралися, як підготувати автомобіль до продажу в Україні, щоб отримати за нього більш-менш адекватну суму, значить, ви не втратите ваших грошей - але і не будете обманювати покупців. Тож успіху!

Читайте також: Як правильно їхати по ямах: 10 порад від Авто24