З третього липня в Києві інспектори з паркування розпочали виписувати протоколи та залишати попередження про порушення правил дорожнього руху.
Очільник Інспекції, заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін розповів, де і в яких випадках працюють його співробітники.
На визначених маршрутах у центральній частині міста, де спостерігається найбільша проблема з паркуванням (зокрема у Печерському, Шевченківському та частково Голосіївському районах).
Читайте також: в Індії слони борються з “героями парковки”
Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч.1 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля в зоні дії знаків 3.34 та 3.35 – штраф у розмірі 255 грн;
Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч. 3 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля, що створює перешкоди дорожнього руху або загрозу безпеці руху, у тому числі:
За усі ці порушення передбачений штраф у розмірі 510 грн з тимчасовим затриманням (евакуацією) автомобіля.
Через відсутність на сьогодні сертифікованих технічних засобів фотофіксації порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації, інспектори з паркування фіксують правопорушення у так званому ручному режимі без пересилки матеріалів фіксації з доказовою базою правопорушення по інформаційно-телекомунікаційних мережах.
Безпосередньо на місці вчинення правопорушення інспектором з паркування друкується повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, яке розміщується на лобовому склі автомобіля.
Встановлення відповідальної особи здійснюється інспектором з паркування за матеріалами фіксації в офісі інспекції шляхом доступу у встановленому порядку до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС з відповідного автоматизованого робочого місця з використанням захищеного ключа з електронним підписом.
У зв’язку з тим, що на сьогодні Реєстр адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху МВС з електронним дистанційним доступом працює лише в тестовому режимі (у найближчий час очікується його юридичне оформлення), передача винесених постанов про адміністративні стягнення до відповідних підрозділів МВС для внесення у реєстр відбувається щоденно.
Винесені постанови про адміністративні стягнення з доказовою базою правопорушення надсилаються відповідальним особам – власникам транспортних засобів рекомендованими листами з повідомленням у встановлені законодавством терміни (протягом трьох днів з дня винесення постанови про адміністративне стягнення).
Читайте також: в Києві запрацювала онлайн карта порушників паркування
Поки що ні. З введенням в дію автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування (АСКОП) інспектори з паркування будуть штрафувати і за неоплату паркування (ч.1 статті 152-1 КУПАП) – штраф за кожну добу користування паркувальним майданчиком у двадцятикратному розмірі від вартості однієї години.
Інспектори з паркування не мають права брати готівку в рахунок оплати паркування або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення - за це передбачено штраф у розмірі від 15 до 70 неоподатковуваних мінімумів.
Після завершення другого етапу інспектори з паркування перейдуть до третього – тимчасового затримання (евакуації) транспортних засобів у випадках, визначених законодавством. Втім, під час другого етапу періодично інспектори з паркування проводитимуть евакуацію.
Кияни мають змогу залишати інформацію про порушення паркування через контакт-центр за номером 15-51. Крім того, можна зателефонувати до поліції на номер 102 та 0-800-300-516 (довідкова служба КП "Київтранспарксервіс"). Отримана інформація максимально швидко передається та опрацьовується.
Нагадаємо, як реагують київські водії на штрафи за неправильне паркування.