Арт-інсталяція Polestar дала поштовх для створення нового матеріалу для автомобілів

Цей випадковий винахід може змінити якщо не всю індустрію, то автомобілі Polestar, вважає автовиробник.
Арт-інсталяція Polestar дала поштовх для створення нового матеріалу для автомобілів
logo21 січня 2022, 15:45
logo0
logo0 хв

Завдяки витвору мистецтва, який компанія Polestar замовила художнику Тійсу Бірстекеру наприкінці минулого року, було розроблено нову біологічно розкладну смолу, яка є більш екологічним матеріалом у порівнянні з аналогами, що використовуються зараз.

Також цікаво: У США створили принципово новий тип двигуна внутрішнього згоряння

Інсталяція під назвою We Harvest Wind (Ми збираємо [врожай] вітру) була представлена ​​у жовтні, як спільний проєкт Polestar та студії Thijs Biersteker. Покликаний привернути увагу до здатності людей вивести відновлювану енергію на перший план, арт-об’єкт являє собою повітряний млин, яким відвідувачі виставки могли керувати.

Створюючи лопаті для цього млина, митець та команда Polestar розглядали різні матеріали, зокрема Bcomp powerRibs та поліпропілен – композитні матеріали на основі льону, які широко використовувалися в концепт-карі Polestar Precept. Однак Бірстекер був розчарований, виявивши, що ці матеріали використовували поліпропіленову смолу на основі викопного палива.

Фото: інсталяція We Harvest Wind від студії Thijs Biersteker та Polestar / Polestar

“Коли ви створюєте твір мистецтва, який розповідає про вплив на навколишнє середовище, потрібно створити щось, що не мало б впливу на світ”, — сказав Бірстекер. Тож художник працював з командою досліджень і розробок Polestar у Великобританії, щоб розробити нову, більш екологічну смолу для арт-інсталяції.

“Ми виготовили лопаті скульптури з переробленого ПЕТ-пластику, надрукованого на 3D-принтері, а зовнішні крила були виготовлені зі структури на основі льону та нової екологічно чистої смоли на основі кукурудзи”, — пояснює Бірстекер. “Ми розробили композит, що поєднує льон і полімолочну кислоту (PLA) – біополімер, який біологічно розкладається і виготовлений з кукурудзи. Поєднання цих двох матеріалів створило справді органічне відчуття до твору мистецтва”.

Результатом є нова смола, яка біологічно розкладається, а не на основі викопного палива, що робить її більш екологічно чистою. Інновація виявилась настільки успішною, що Polestar зараз шукає способи для застосування нового матеріалу у своїх автомобілях.