Автогаз здорожчає до 30 грн за літр, ДП також зростатиме в ціні

Блокування польсько-українського кордону та неспроможність влади швидко вирішити цю ситуацію вже негативно позначається на вартості пального. Якщо найближчим часом блокаду не буде знято, ціни зростуть дуже швидко.
Блокада кордону: автогаз здорожчає до 30 грн за літр - Auto24

Пальне дорожчає через блокаду кордону

logo23 лютого, 16:10
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

За тиждень (з 16 по 23 лютого) середня вартість скрапленого газу в роздробі зросла на 0,85 грн/л, до 27,59 грн/л. Про це свідчить моніторинг Консалтингової групи «А-95».

Читайте також: Пальне дорожчає на зовнішніх ринках: коли чекати зростання цін в Україні

Оператори одностайно прогнозують подальше зростання через стрибок цін у гуртовому сегменті. При незмінності поточних факторів (блокування лише польського кордону, стабільність світових цін) ціни на газ мають потенціал до зростання до 30 грн/л, вважають більшість рітейлерів.

Польські й балтійські трейдери ДП також потерпають від блокування польсько-українського кордону. Як наслідок, продажі дизпального з західних базисів були вкрай низькими цього тижня. Втім, південні постачальники теж не можуть похвалитися зростанням відвантажень в Україну через слабкий попит на пальне всередині країни.

В березні зарубіжні постачальники можуть спробувати підняти націнки на автомобільні партії дизпального через подорожчання морського ресурсу. Великий польський трейдер повідомив enkorr, що в наступного місяця в Гдиню надходитимуть партії продукту, придбані за більш високими преміями. Дизпальне у танкерах подорожчало на кілька доларів через недостатні обсяги пропозиції в Балтиці. Два трейдери повідомили, що грецький виробник підняв премію на $5/т на березневі обсяги.