Більше 200 власників електрокарів Hyundai подали до суду за самозаймисті акумулятори

Власники електромобілів Hyundai Kona Electric в Південній Кореї вимагають від автовиробника заміни батарей і грошової компенсації.
Більше 200 власників електрокарів Hyundai подали до суду за самозаймисті акумулятори
logo23 листопада 2020, 13:21
logo0
logo0 хв

У світі було зафіксовано тринадцять випадків самозаймання батареї Hyundai Kona Electric, що спонукало власників цих машин у Південній Кореї подати на виробника до суду. До потерпілих при приєднались і ті, хто хоче уникнути подібних неприємностей з батареями своїх авто. Колективний позов підписало більше 200 осіб.

Читайте також: Які зміни Кабмін вніс у Правила дорожнього руху

Агентство Reuters повідомляє, що Hyundai оголосила про вирішення проблеми самозаймання акумуляторів, за допомогою оновлення програмного забезпечення електрокарів. Однак позивачі не згодні з таким підходом і вимагають повної заміни акумуляторів – найдорожчої складової електрокарів – на нові, поки вони не спалахнули. Виробником батареї для Kona Electric є компанія LG. Вона ж випускає акумулятори для електрокара Chevrolet Bolt, у котрого була зафіксована така ж проблема з самозайманням.

“Акумулятор, який не є безпечним, подібний до бомби”, – говорить південнокорейський експерт з батарей Парк Чул-ван.

Одинадцять із усіх зафіксованих випадків самозаймання акумуляторної батареї кросовера трапились у Південній Кореї, ще по одному – в Австрії та Канаді. Ця проблема вже привела до різкого падіння вартості електрокроссовера на вторинному ринку. Посилаючись на це, кожен позивач вимагає від Hyundai компенсації збитку в розмірі восьми мільйонів вон – приблизно 204 тисячі гривень.