Ілон Маск залишить раду директорів Tesla та сплатить $20 млн штрафу. Також йому заборонено займати посади у раді директорів протягом трьох років

Глава Tesla Ілон Маск таки підписав мирову угоду із Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC). Американський мільярдер повинен залишити посаду голови ради директорів і заплатити штраф у розмірі $20 млн. Tesla оштрафована на таку ж суму, повідомляє Reuters.

Читайте також: Серцем першого автомобіля Pininfarina стане силова установка Rimac

За домовленістю Маск зберігає посаду генерального директора компанії, але має залишити посаду голови ради директорів Tesla протягом 45 днів без права переобрання на три роки.

Раніше SEC засудив мільярдера в шахрайстві: твіт Маска від 7 серпня про викуп всіх акцій Tesla за ціною $420 за штуку та наявність фінансування, на думку комісії, був “помилковим та таким, що вводить в оману”, як і наступні його заяви.
Регулятор також звинуватив правління Tesla у тому, що компанія не контролює, що її глава пише в твітах.

Інвестори та експерти з корпоративного управління впевнені, що договір дозволить укріпити хитку позицію Tesla, яка дешевшає “завдяки” екскцентричної поведінки Маска: наприклад, через його грубощі на адресу дайвера, що спасав дітей в Таїланді, та куріння маріхуани в прямому ефірі. Після позову від SEC акції Tesla фактично обрушилися на 13,4%. Компанія втратила $7 млрд у капіталізації та на момент закриття біржових торгів у п’ятницю коштувала близько $45,2 млрд.

Глава Boston Common Asset Management і акціонер Panasonic Стівен Хейм оцінює зауваження, як засіб контролювати Маска без використання «надзвичайних» мір або примусу. «Швидке вирішення питання – на користь інтересам ринку та інвесторів, у тому числі акціонерів Tesla», – вважає голова SEC Джей Клейтон.

Тепер Tesla має призначити незалежного главу ради директорів, двох директорів та виборчий комітет ради, який буде контролювати «поведінку» Маска у відповідності з домовленостями. Власне, саме на таке рішення (за винятком соцмереж) міноритарії компанії вимагали з весни.

Нагадаймо, що перед цим Ілон Маск відмовлявся підписувати угоду зі слідством.