Господарський суд м. Києва після піврічного розгляду справи № 910/13756/21 до Всеукраїнської громадської організації "Інститут споживчих експертиз", повністю відмовив у позові мережі "БРСМ-Нафта" в особі ТОВ "Євро Смарт Пауер".

Півроку тому “Інститут споживчих експертиз” (ІСЕ) в ході експертизи зразків бензину на різних заправках України опублікував інформацію про перевищення небезпечних для екології та автомобіля речовин в паливі, яке продавалося на АЗС “БРСМ-Нафта”.

Після публікації “БРСМ-Нафта” звернулася до суду з позовом, в якому вимагала спростувати інформацію про невідповідність стандартам якості палива. ТОВ “Євро Смарт Пауер” звинувачувала ІСЕ в тому, що проби бензину були відібрані з порушенням ДСТУ, отже, невідомо, який бензин був досліджений в лабораторії, і отримані результати не можна пов'язувати з продукцією, яка реалізується під брендом “БРСМ-Нафта”.

Також цікаво Перевірка бензину А-95 в лютому 2022 року

15.02.2022 Господарський суд Києва повністю відмовив у задоволенні позову.

“Суд став на захист прав споживачів, щодо можливості отримувати незалежну інформацію про якість палива, яке вони купують на АЗС. Це дуже хороша новина для нас, як громадського об'єднання, і погана для продавців фальсифікату і “бодяги”, оскільки їм більше не вдасться “порішати” питання в судах”, – заявив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець.

Водночас представники “БРСМ-Нафта” від імені власника цієї торгової марки ТОВ “Євро Смарт Пауер” повідомили, що “Господарський суд відмовив у задоволенні позову не тому, що судом встановлено неякісне пальне, а лише тому, що не доведено, хто є власником веб-сайту, на якому поширена інформація”. Позивач також наполягає, що рішення, розміщене на фото, неповне, до того ж воно ще не набрало законної сили. Натомість ТОВ “Євро Смарт Пауер” надали суду докази щодо якості пального на АЗС “БРСМ-Нафта”.

Виходячи з відповіді “Євро Смарт Пауер”, судова тяганина з “Інститутом споживчих Експертиз” буде продовжуватись.