Колишні "євробляхи": Audi A6 проти Skoda Octavia

Audi A6 було одним з найпоширеніших авто "на бляхах". Вживані Skoda Octavia в більшості їздили українськими дорогами. То яка з них краща?
Колишні "євробляхи": Audi A6  проти Skoda Octavia
logo26 серпня 2019, 17:48
logo0
logo0 хв

Старт виробництва обох сьогоднішніх фігурантів відбувся практично одночасно. Skoda Octavia першого покоління встала на конвеєр в 1996 році, а Audi A6 (С5) в 1997. Ось тільки виробництво Audi A6 припинилося в 2004 році, а Octavia випускалася аж до 2010 року.

Читайте також: Вибираємо автомобіль в Польщі: кращі сайти для пошуку

Ціни на старі Skoda Octavia з українською пропискою коливаються в діапазоні від 4500 до 7000 доларів, а за Audi A6 хочуть від 5 000 до 11 000 доларів.

Кузов

Обидва автомобілі мають непогану корозійну стійкість. Але у Audi A6 все ж кузов іржавіє менше. Якщо у Octavia хоч і рідко, але зустрічаються вогнища іржі на порогах і колісних арках, то для A6 такі пошкодження швидше виняток.

Кузови Audi A6 значно рідше страждають від корозії

Мотори

Більшість Audi A6, які потрапляють до нас, обладнані не найвдалішим з точки зору надійності і дешевизни експлуатації двигуном V6 2,5 TDi. Детальніше про його достоїнства і недоліки можна прочитати тут.

Відносно прості мотори Skoda Octavia, як правило, надійніші

Skoda Octavia привозять в Україну більш різноманітною моторною гамою. Багато з них бензинові і придатні для встановлення ГБО. Детальніше про витрати на експлуатацію кожного з них можна прочитати тут.

Трансмісія

Механічні коробки і на Octavia, і на A6 досить надійні і особливого клопоту не доставляють. А ось з автоматами проблеми бувають. Причому якщо у Octavia автомати частіше страждають через втрату масла, яке витікає через сальники і прокладки, то у Audi A6 виникають серйозніші проблеми. Більшість поломок АКПП пов'язані з виходом з ладу її електронних компонентів. Ремонт дорогий і часто недоцільний – багато хто просто купують іншу коробку з розборки.

З автоматичними коробками передач у Audi A6 часто виникають проблеми

Підвіска

По надійності підвіски Octavia явний лідер. Багатоважільна передня підвіска Audi A6 добре себе показує лише на рівних дорогах і високих швидкостях. В українських реаліях вона стає однією з досить великих статей витрат власника A6.

У Octavia передня підвіска значно простіша і значно надійніша. Її деталі рідше ламаються і коштують значно дешевше. Правда, Octavia не так впевнено почувається на високих швидкостях.

Електрика

По надійності електроніки Octavia теж явний лідер. Багаті комплектації і технічна складність послужили старим Audi A6 ведмежу послугу. Глюки блоків управління, помилки датчиків і інші неприємності трапляються з A6, просто тому що електроніки в ній значно більше.

Діагностувати електроніку на обох авто можна самостійно, за допомогою ось такого «шнурка» вартістю 30-40 доларів та будь-якого ноутбука

Octavia – відносно простий автомобіль. Проблеми по електричній частині пов'язані головним чином з почесним віком авто. Перегнилі дроти і роз'єми, які окислилися, складають переважну частину несправностей.

Рекомендації Авто24

Вибір Skoda Octavia здається більш доцільним. Адже за надійністю моделі схожі, а запчастини на A6 дорожчі.