Чехи показали самохідну гаубицю, яка готова стріляти за 40 секунд після прибуття на позицію

Військова фірма Excalibur Army представила прототип нової самохідної колісної гаубиці Morana.
Чехи показали самохідну гаубицю, яка готова стріляти за 40 секунд після прибуття на позицію - 27 червня 2022 - Auto24

Самохідна колісна гаубиця Morana

logo27 червня 2022, 09:09
logo0
logo0 хв

Morana – ця сучасна артилерійська система на шасі Tatra Force 8x8, яка оснащена 155-мм гарматою 52 калібру, встановлену в броньовану башту. Це повністю автоматизована артилерійська система, яка відповідає стандартам НАТО і здатна вести високоефективний прицільний вогонь завдяки сучасним електронним системам та характеристикам основного озброєння.

Також цікаво з’явилось перше відео української системи залпового вогню на базі Tatra

Самохідна гаубиця Morana унікальна через поєднання автомобільного шасі з незалежною баштовою артилерійською системою, яка захищає екіпаж бронею. Гаубиця поєднує переваги легших самохідних артилерійських установок категорії TMG (Truck Mounted Gun) і важких артилерійських систем з бойовими баштами.

Невелика вага САУ забезпечує простоту транспортування та високу мобільність як на дорогах з твердим покриттям, так і у важкопрохідній місцевості. Тому для неї не потрібен тягач.

Головна перевага автоматичної САУ – готовність до стрільби протягом 40 секунд після встановлення на вогневій позиції. Ця операція виконується в автоматичному режимі без потреби покидати кабіну. Управління наведенням гармати на ціль, зарядкою боєприпасів та стрільбою здійснюється з робочих місць у кабіні.

Спеціальна архітектура бортової системи керування дозволяє інтегрувати рішення системи керування вогнем у командну конкретної армії.