Чому в Україні збільшилась середня ціна на нові авто

Середня вартість проданих нових автомобілів в Україні становить 33,5 тисячі євро.
Чому в Україні збільшилась середня ціна на нові авто
logo27 березня 2023, 17:50
logo0
logo0 хв

За перші два місяці поточного року в Україні значно виросла середня вартість проданих нових автомобілів. Тепер вона становить 33,5 тисячі євро, що на 21% більше, ніж в аналогічному періоді 2022 року, повідомляє AUTO-Consulting.

Минулоріч середня ціна нового легкового автомобіля складала 27,7 тис. євро.

Також цікаво чому деякі авто не цінувались раніше, а тепер вони в пошані

Головна причина збільшення середньої ціни нових авто – зменшення пропозиції на ринку бюджетних автомобілів (сегмент Low Cost). Якщо на початку 2023 року частка бюджетних авто на українському ринку складала 5,5%, то минулого року цей показник складав понад 12% у грошовому еквіваленті.

Крім того, значно виросла частка продажів у середньому та преміальному сегментах авторинку. Тепер частка масового сегмента в грошовому вимірі (євро) становить 53% (рік тому 51%), а Premium-сегмента – 41% (рік тому 33,6%).

Зимові шини за плюсової температури гірше тримають автомобіль при маневрах, гальмівний шлях подовжується. Тому їздити на зимових шинах влітку небезпечно!

Рекламна інформація

Крім того, на зниження продажів нових бюджетних авто вплинули й ввезення вживаних легковиків з Європи та Америки, які фактично зайняли нішу лоу-костів.

Взагалі, середня вартість проданого автомобіля в Україні зростає упродовж всього минулого року. За підсумками 2022 року середня вартість авто в Україні становила 30,7 тис. євро, хоча в кінці року була близько 32 тис. євро. А за перші місяці поточного року середня ціна ще зросла і досягла показника в 33,5 тис. євро.

Виходячи з динаміки останніх місяців, середня вартість нових автомобілів може ще трохи зрости. Але значного росту експерти не очікують, оскільки частка бюджетних авто за останній рік й так значно впала.