Чи вигідно їздити на водні: розрахунок

У Польщі почали відкривати водневі заправки для легковиків та автобусів. Відома ціна за цей продукт для автомобілів.
Економіка експлуатації водневого електромобіля - Auto24

ФОТО: Polsat|

Польська заправка воднем NESO

logo26 вересня 2023, 10:50
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Група Polsat Plus та група ZE PAK побудували та запустили першу у Польщі загальнодоступну заправку воднем у Варшаві. Станцією зможуть користуватися всі власники автомобілів, які працюють на водневому пальному. Мережу таких АЗС будуватимуть під брендом NESO.

Також цікаво водневе авто зможе прискоритись до сотні за дві секунди

На станції можна заправляти як легкові автомобілі, так і автобуси. Процес заправки практично не відрізняється від заправки на класичній АЗС та займає лише декілька хвилин, автобуса — менш як 15 хвилин.

Наразі автомобілі, які працюють на водневому пальному, можуть проїхати понад 600 кілометрів на одній заправці. “Вони оснащені електричним двигуном, так само як електричні автомобілі з акумуляторною батареєю, але відрізняються способом постачання енергії. Водневий автомобіль має свою власну „маленьку електростанцію“ на борту і не потребує батарей. Водень з’єднується з киснем, котрий черпає з повітря, і таким чином виробляється енергія. Акумулятор водневого авто — у декілька десятків разів менший, ніж у класичних електромобілів. Тобто, електричний двигун у водневому автомобілі приводиться в дію електроенергією, яка виробляється безпосередньо під час руху” — говорить Мацей Стец, віцепрезидент зі стратегічних питань групи Polsat Plus і член Наглядової ради групи ZE PAK.

Яка вартість заправки воднем?

У вересні на варшавській станції NESO кілограм водню коштував 69 злотих. Toyota Mirai з повним баком — а це 5,5 кг водню — може проїхати 650 кілометрів. Отже, на 100 кілометрів потрібно 0,84 кг водню. Таким чином, вартість витрат на пальне для водневого авто сьогодні складає 58 злотих на 100 кілометрів — згідно нинішнього курсу валют, це близько 520 гривень.

Для порівняння: проїхати цю ж відстань на дизельному автомобілі, який витрачає 6 літрів на 100 кілометрів, станом на сьогодні коштуватиме в Польщі близько 38 злотих (340 гривень), а в Україні — 320 гривень.

Скільки водневих авто у Польщі?

На кінець 2022 року в Польщі було зареєстровано 80 автомобілів Toyota Mirai на водні та 35 водневих Hyundai Nexo. Протягом січня-серпня 2023 року в країні зареєстрували ще 76 автомобілів, що працюють на водні, і це на 85% більше, ніж рік тому. Серед них було 35 шт. Hyundai Nexo і 41 шт. Toyota Mirai. Окрім цього, група ZE PAK і група Polsat Plus спорудили у Свіднику фабрику водневих автобусів NESO. Виробництво транспортних засобів вже розпочалося, і наразі реалізовано замовлення для міста Рибник. Всього у Польщі на кінець 2022 року було зареєстровано сім автобусів на водні, а з початку цього року зареєстрували ще два.