Депутати пропонують штрафи 8500 – 34000 гривень за скручування пробігу

Якщо народні обранці проголосують за прийняття законопроекту, штраф за скручений пробіг становитиме від 8500 до 34000 гривень. Контролювати пробіги буде Національна поліція України.
Штрафи за скручування пробігу: від 8,5 до 34 тис грн - Auto24

Штрафи за скручування пробігу: від 8,5 до 34 тис грн

logo8 листопада 2023, 19:20
logo0
logo0 хв

Законопроект №10216 передбачає введення адміністративної відповідальності у разі «фальсифікації пробігу вживаного транспортного засобу з метою продажу третім особам, виявлене під час реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу».

Читайте також: Депутати пропонують фіксувати пробіг при кожній перереєстрації авто

«Законопроект сприятиме запобіганню можливим фальсифікаціям щодо пробігу вживаного транспортного засобу та допоможе убезпечити покупців від купівлі транспортного засобу із пробігом, який не відповідає дійсності», – сказано у пояснювальній записці до проекту закону.

Якщо фальсифікація пробігу буде виявлена вперше, особі загрожує штраф від 8500 до 17000 грн. Якщо це ж порушення буде виявлено вдруге протягом року, штраф становитиме від 17000 до 34000 гривень.

В проекті закону не сказано, хто саме буде нести відповідальність – власник автомобіля чи особа, яка втрутилась у показання одометра особисто. Не прописано також порядку ремонту та сервісного обслуговування, які передбачають подібні втручання. Як має вчинити власник автомобіля, якщо одометр вийшов з ладу, мотає «другий круг», або панель приладів потребує заміни?

Окрім цього, така законодавча ініціатива протирічить концепції зі спрощення та цифровізації державних послуг. Наразі триває тестування переоформлення автомобілів через “Дію”, без візиту в сервісний центр МВС. Необхідність фіксації показань одометра національною поліцією може ускладнити цю процедуру або зробити її неможливою.