Чому дешевий поліс автострахування небезпечний: ризики

Вартість полісу автоцивілки (ОСАГО, ОСЦПВ) може суттєво відрізнятися в залежності від страхової компанії майже вдвічі. Чому не варто купувати найдешевшу страховку?
Дешева страховка на авто 2021: ризики найдешевшого полісу

Ризики дешевого полісу автострахування 2021

logo17 квітня 2021, 11:40
logo0
logo0 хв

Автоцивілка – це поліс, який гарантує виплату відшкодування не тому, хто його купив, а третій стороні – постраждалому в ДТП. Саме тому багато автовласників купують автоцивілку "для поліції", тобто заради того, щоб не отримати штраф у 425 грн за його відсутність. Відповідно, беруть найдешевший поліс. Між тим, у випадку ДТП найдешевший поліс може не захистити.

Адже якщо страхова компанія не виконає своїх зобов'язань або поліс визнають підробкою, платити відшкодування за чуже авто доведеться саме власнику дешевого поліса. І зобов'яже це зробити суд, а згодом – виконавча служба. Остання заради сплати боргу може конфіскувати майно власника – як машину, так і нерухомість.

Також у тему: яка страховка на авто обов’язкова в 2021 році

Тому надійність страхової компанії при купівлі автоцивілки важлива. Її можна перевірити за співвідношенням отриманих та виплачених коштів, в соцмережах та на форумах. Зазвичай найдешевші поліси – у невеликих страхових компаній, які мають проблеми з залученням клієнтів, тож роблять максимальні знижки на автоцивілку. Саме їх потрібно остерігатися.

Вартість полісу автоцивілки регулюється державою – вона залежить від типу транспортного засобу, об'єму двигуна, місця проживання власника та кількох інших аспектів. Однак якщо поліс на ваше авто коштує значно дешевший, ніж у конкурентів – потрібно замислитись про надійність страхової компанії.

Деякі страховики практикують так звані "прямі виплати" – коли у випадку ДТП саме компанія, у якої придбано поліси, виплачує відшкодування. Такий принцип значно ефективніший при свідомому виборі страхової компанії, однак ціна полісу зазвичай вища.

Нагадаємо, коли можна не показувати поліс поліцейським

Порада "Авто24"

Поліс "автоцивілки" треба купувати лише раз на рік, а ціна його співставна з повним баком пального. Тому зекономити сотню-другу гривень на страховці – не найкраща ідея. Обирайте надійного страховика, і тоді у випадку ДТП проблем з відшкодування не буде. Втім, краще, щоб страховка не знадобилася – тобто не потрапляйте в ДТП.