Для усіх електромобілів вистачить: знайдено найбільше родовище літію

Відомо, що солоне озеро Солтон-Сі в Каліфорнії має поклади літію, але ніхто не підозрював, наскільки його там багато. Недавнє дослідження показало, що тих покладів там достатньо для виготовлення акумуляторів на 375 мільйонів електромобілів.
Дефіцит літію тепер США не загрожує- Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

Літій ввжається основою для акумуляторів, але його запасів у світі надто мало

logo5 грудня 2023, 10:11
logo0
logo0 хв

Опубліковане дослідження Міністерства енергетики США дає уточнені цифри, виведені дослідниками Національної лабораторії імені Лоуренса Беркі. Стверджується, що накопичений резерв цього хімічного елементу може підтримувати виробництво 3400 кілотонн літію. Цього достатньо для вказаної вище кількості батарей.

Для порівняння: у США приблизно 2,4 мільйона зареєстрованих електромобілів, але за результатами 2023 року статистику буде оновлено і такої техніки буде значно більше. Тепер співставте з прогнозами на 375 мільйонів електричних машин.

Читайте також У США виявили озеро з величезними покладами літію, якого вистачить на всю країну

Раніше експерти прогнозували, що ринок електромобілів має потужно злетіти вже до 2030 року, а світовий автопром зіткнеться з дефіцитом літію вже у 2025 році. Однак нові поклади на озері Солтон-Сі у згаданих вище запасах тепер повністю заперечують попередній прогноз.

Попит на всі акумуляторні метали кількаразово різко зріс на тлі глобального апетиту до електромобілів. І це тільки початок буму на електротягові машини. Фото: recycling-magazine.com

Вирушаєте в дорогу й забули покласти готівку на картку? Заїжджайте на WOG. Тут прямо на касі можна поповнити готівкою свою картку, незалежно від того, в якому банку вона видана.

Рекламна інформація

Тепер Міністерство енергетики США у своєму пресрелізі стверджує, що весь знайдений там літій може "дозволити Сполученим Штатам задовольнити й навіть перевищити глобальний попит на літій протягом десятиліть".

"Це робить його одним з найбільших родовищ літієвої ропи у світі. Воно може зробити США повністю самозабезпеченими літієм, тому ми більше не будемо імпортувати його через Китай", — розповідає професор геохімії та один з авторів дослідження Майкл МакКіббен.