Французькі колісні бойові машини AMX-10RC вже надійшли в Україну

Кількість цих машин не уточнюється.
Французькі колісні бойові машини AMX-10RC вже надійшли в Україну
logo17 березня 2023, 09:39
logo0
logo0 хв

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що в Україну «щойно прибули» обіцяні бойові броньовані машини. Деякі із них вже відправили на передову.

Також цікаво ЗСУ "засвітили" французький аналог HIMARS

«Я розглядаю варіанти, як ми можемо провести другу хвилю поставок. Я готую низку рішень для президента республіки, тому що українці дуже вправно користуються цією бронетехнікою», – наголосив Лекорню.

У лютому міністр теж не називав, скільки таких машин отримає Україна, щоб «не надавати жодної стратегічної для Росії інформації».


Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню

Про те, що Україна отримає AMX-10RC, стало відомо на початку січня. Тоді Франція також пообіцяла передати бронетранспортери ACMAT Bastion.

Також у лютому повідомлялось, що Франція відправила в Україну першу партію з 14 бойових броньованих машин AMX-10RC. Зазначалося, що українські екіпажі вже пройшли програму навчання з використання цих машин. Їх тренували французькі інструктори в кавалерійській школі Сомюра.

За даними джерел видання Army Recognition, українські військові мають отримати 30 AMX-10RC.


Бронемашина AMX-10RC французьких військових. 2022 рік. Фото: NATO

Французьку бойову броньовану машину AMX-10RC виробляє компанія GIAT. Завдяки колісній базі ці машини мають високу мобільність.

Їх можна використовувати для виконання розвідувальних завдань, а також для вогневої підтримки піхоти під час бою. Бронемашина має колісну формулу 6×6 та оснащена системою гідропневматичної підвіски зі змінним дорожнім просвітом і нахилом. Тому бойова машина може ефективно ховатись у складній місцевості.

Вона озброєна 105-мм нарізною танковою гарматою 105/47 F2 MECA, здатною стріляти на дальність до 2000 метрів. До боєкомплекту гармати входять власні боєприпаси калібру 105×527R, серед яких є бронебійні підкаліберні, кумулятивні та осколково-фугасні.