Крихітна різнокольорова пляма може "звести з розуму" систему Автопілот (відео)

Вчені з Інституту інтелектуальних систем Макса Планка встановили, що систему автоматичного управління автомобіля може "засліпити" певна комбінація кольорів, чим спричиняє хаотичну реакцію штучного інтелекту.
Крихітна різнокольорова пляма може "звести з розуму" систему Автопілот (відео)

ФОТО: Spiegel|

Комбінація кольорів, здатна "засліпити" систему Автопілот

logo7 листопада 2019, 16:16
logo0
logo0 хв

Магічне поєднання кольорів робить об’єкти на дорозі й довкола невидимими для системи Автопілот. Для того, щоб “засліпити” електроніку, достатньо, аби в об’єктив потрапила плямка площею менше 1% від зображення.

Також цікаво: Школярка винайшла спосіб як зробити "невидимими" передні віконні стійки авто (відео)

“Засліплений” автомобіль може виконувати непередбачувані та неконтрольовані маневри, різко повернути чи загальмувати, що, в свою чергу, може призвести до аварії. Аби знайти потрібну комбінацію кольорів групі вчених з Інституту інтелектуальних систем Макса

Планка знадобилось лиш кілька годин, після чого своє відкриття вони підтвердили експериментально, одягнувши кількох чоловіків у футболки з нанесеним на них зображенням кольорової плями.


Виявлена ​​вразливість є приводом для занепокоєння, оскільки з поширенням безпілотного транспорту така системна помилка може стати інструментом для зловмисників. Науковці оприлюднили усі данні своїх досліджень, аби про слабкість знали розробники софту, і вже працюють над вирішенням проблеми самостійно.

Також цікаво: Hyundai вчить свій розумний круїз-контроль копіювати стиль водіння власника автомобіля