Історія Lincoln Motor: маловідомий преміум-клас

З цією маркою у нас трохи дивна історія: славетний бренд чомусь залишається малопоширеним в Україні, хоча грає на вигідному полі люксових та ексклюзивних авто. Авто24 розбиралися з історією американського преміуму та місцями, де все ще можна купити автомобілі Lincoln.
Lincoln Motor – історія марки Лінкольн, фото, де купити в Україні

ФОТО: Lincoln|

Історія Lincoln Motor: маловідомий преміум-клас

logo17 жовтня 2020, 09:16
logo0
logo0 хв

Lincoln – oдна з небагатьох американських марок, що перетнувши 100-річний віковий рубіж, вижила в епоху нещадних ліквідацій та поглинань. Свідок золотої ери заокеанського автопрому, цей бренд все ще залишається на плаву з цілою низкою недешевих моделей і представництвом на найпотужніших ринках світу. За бажання свіжий Lincoln можна придбати і в Україні.

Lincoln – насправді заслужена американська марка преміальних авто, які мало відомі в Європі

Машини з ім’ям 16-го американського президента вперше з’явилися на шляхах, коли світ твердо зрозумів практичну і комерційну привабливість автомобіля. Це був 1917-й рік, і нову марку заснував Генрі Ліланд – інженер, який до того створив перший американський люксовий бренд Cadillac.

ТАКЖЕ ИНТЕРЕСНО: Чим хороші американські автомобілі

Тож не дивно, що новий бренд Ліланда теж був задуманий як преміальний. Таким він і залишився по сьогодні, хоча вже 1922-го року виробництво перейшло у власність Ford.

Цікаво, що батько автомобілізації Генрі Форд в ту пору ще начебто сповідував ідею дешевого народного авто – і робив ставку виключно на масову модель T, яка в базовому виконанні коштувала аж 260 доларів. Дивно, що це не завадило фордівцям встановити ціну на свій Lincoln в 5000 доларів. Попри високу ціну, перші моделі мали успіх.

Перші моделі Lincoln (фото 1 та 2) коштували приблизно у двадцятеро дешевше, ніж найдоступніша модель тодішнього ринку Ford T (фото 3)

Далі Lincoln Motor Company назавжди залишився під крилом Ford як топовий бренд концерну – вище власне Ford і Mercury. І що цікаво, доволі довго – аж до 1970-х – “Лінкольн” не мав з народними “Фордами” нічого спільного, крім двигунів. Хоча в штатівському автопромі було заведено будувати на одній платформи і бюджетні моделі, і преміальні дизайнерські творіння.

“Лінкольни” завжди були типовими “американцями”, і велику частину цих рис зберегли дотепер

“Лінкольни” легко конкурували з “Каділлаками” і “Роллс-Ройсами”, пишалися своїми 12-циліндровими V-подібними моторами і поповнювали гаражі президентів Америки. Так-так, разом з Cadillac роль Limousine One найчастіше грали саме Lincoln. Відповідно, віддані громадяни із заможних прошарків американського суспільства також дуже часто обирали для себе розкішні седани Lincoln Continental або Town Car.

ТАКЖЕ ИНТЕРЕСНО: В Україні з’явився новий преміальний автомобільний бренд

Але прийшов час і навіть найконсервативніша частина автомобільного світу зрозуміла, що є дещо зручніше за седани. Одним з перших про це наважився проголосити Lincoln Motor Company, який 1998-го випустив на ринок великий преміальний позашляховик – Lincoln Navigator. Відтоді у модельній лінійці компанії почали множитися SUV та кросовери: Navigator, Aviator, Nautilus (він же MKX), Corsair. І нині їх у каталозі більше, ніж седанів.

Лінійка Lincoln сьогодні складається здебільшого з великих та середніх кросоверів: Navigator, Aviator, Nautilus, Corsair

Купити Lincoln в Україні сьогодні можна лише за допомогою приватних постачальників, і майже виключно у вживаному вигляді – оскільки офіційно марка в Європі не представлена. Певно, за великого бажання можна замовити машину зі стоку та дилерських майданчиків у самій Америці. Проте, і без того вибір свіжих 3 – 4 літніх “Лінкольнів” доволі великий. Здебільшого це буде флагманський Navigator, нещодавно знятий з виробництва трохи менший MKT та “малюк” за американськими мірками – кросовер MKC.

Седани поступово покидають виробничу програму люксової американської марки

Чимало також на українських інтернет-майданчиках “лінкольнівських” седанів MKZ та Continental. Природньо, що це будуть комфортабельні, щедро укомплектовані машини справді високого класу, з багатолітровими двигунами та ще й з неординарною, виразною зовнішністю. Але маємо зазначити, що на 2021-й модельний рік седанів у лінійці вже не значиться…

ТАКЖЕ ИНТЕРЕСНО: Чим хороші японські автомобілі