Магістральні електрофури отримають мережу зарядних станцій у Європі

Справжній прорив у електрифікації великовагового комерційного транспорту всього світу обіцяє Volvo Trucks: проєкт спочатку охопить Швецію, а потім пошириться на ринки Європи та інших частин світу.
Volvo Truck запускає сервіс для всіх марок е-фур - Auto24

ФОТО: Volvo Trucks|

В додатку буде видно обсяги взятої на зарядку автомобіля електроенергії, сума до сплати, а також найближча зарядка далі по маршруту

logo6 жовтня 2023, 21:04
logo0
logo0 хв

Мова йде про швидку зарядку електровантажівок. Швеція відкриває національну мережу громадських швидких зарядних пристроїв, які живитимуться відновлюваною енергією. Volvo Trucks (VT) працюватиме у партнерстві з операторами зарядних станцій. Зарядкою транспорту виробник не займатиметься, а ось спрощений пошук і доступ до зарядних станцій для автоперевізників гарантує.

Послуга зарядки Volvo у першій хвилі забезпечує безперебійний доступ до 29 зарядних станцій, якими керує OKQ8. ЇЇ зарядні станції працюють на «зеленій» електроенергії.

Читайте також Volvo Trucks презентувала безпілотну електровантажівку Vera

Загалом у Швеції протягом 2023 і 2024 років планується відкрити близько 130 зарядних станцій. Свою послугу з системою пошуку таких станцій VT уже запустив. Вона відкрита для всіх марок вантажівок і відображає усі зарядні станції, придатні для великовантажних автомобілів, незалежно від того, хто ними керує. Найближчим часом з’явиться можливість бронювати чергу і час зарядки.

"Клієнти зможуть отримати не лише інформацію про розміщення зарядної станції для важких електричних вантажівок, але й бути впевненим, що вони платять справедливу ринкову ціну без прихованих комісій. Завдяки можливості спланувати маршрут і мінімум адміністрування, я переконаний, що це важливий крок до того, щоб зробити електричні вантажівки ще більш популярними серед власників автопарків", — говорить президент Volvo Trucks Роджер Альм.

Блукати в пошуках зарядки чи вільного поста на зарядку не доведеться: сервіс покаже, підкаже і навіть візьме плату за відібрану для автомобіля кількість енергії. Фото: Volvo Trucks

Клієнт може оплатити зарядку через Volvo Connect і мобільний додаток. Спочатку клієнт використовує картку або мобільний додаток для ідентифікації та початку зарядки, а потім отримує один зведений рахунок-фактуру.

Volvo Trucks будує інфраструктуру зарядних станцій через спільне підприємство Milence, створене з Daimler Truck і Traton Group. Це партнерство призведе до встановлення та експлуатації щонайменше 1700 високоефективних пунктів зарядки зеленої енергії на автомагістралях і поблизу них, а також у логістичних центрах по всій Європі. Інфраструктура забезпечуватиме заряджання для всіх електромобілів із надпотужними акумуляторами, незалежно від марки.