Машина, у якій за 16 років не загинула жодна людина

Шведський кросовер Volvo XC90 визнано найбезпечнішим автомобілем у Британії. Більше 50 тисяч проданих автомобілів і жодного фатального ДТП.
Машина, у якій за 16 років не загинула жодна людина

ФОТО: Volvo |

Volvo XC90 першого покоління 2002-2014 років

logo17 квітня 2018, 12:00
logo0
logo0 хв

Thatcham Research провела дослідження у результаті якого назвала Volvo XC90 найбезпечнішим автомобілем Британії, значною мірою завдяки системі запобігання зіткненню.

Великий шведський кросовер XC90 продається у Британії з 2002 року, з того часу було продано більше 50 тисяч автомобілів, та не було зафіксовано жодного випадку смертельного ДТП. Дослідницька компанія Thatcham Research назвала систему запобігання зіткненню найвизначнішим винаходом у обшласті безпеки з часів появи паска безпеки у 1965 році.

Читайте також: Скільки коштує розбитий Mercedes-Benz Медведчука

Назва системи запобігання зіткненню пізніше трансформувалась у Autonomous Emergency Braking (АЕВ) – автономне екстренне гальмування. Автори дослідження відзначають, що для третини сучасних автомобілів ця система є стандартним оснащенням у той час як для решти пропонується у якості опції. Уряд Євросоюзу розгляне можливість зобов’язати автовиробників включати АЕВ у список базової комплектації.

Інші корисні системи, відмічені авторами дослідження:

- Адаптивний круїз контроль
- Реверсивне екстренне гальмування
- Моніторинг сліпих зон
- Утримання у смузі руху

Ще одна система, що допоможе зробити поїздки безпечнішими – Autonomous Emergency Steering, автономне екстренне керування. Система покликана тимчасово прийняти на себе управління кермом автомобіля для того, аби уникнути зіткнення. Ця система наразі знаходиться у розробці.

Також цікаво: Паливо в Україні подорожчає на 30-40%