Машини роблять машини: Tesla показала свою китайську гігафабрику

На відео видно виробничий процес складання Tesla Model 3.
Машини роблять машини: Tesla показала свою китайську гігафабрику
logo9 квітня 2020, 18:06
logo0
logo0 хв

Tesla випустила видовищне відео, на якому привідкрила виробничий процес на китайській “Гігафабриці 3”. Це на сьогодні єдине діюче виробництво “Тесли”.

Вражає ступінь автоматизації процесів: у відео видно десятки чи сотні роботів, які задіяні практично на всіх стадіях виробництва. Втім, до повної відмови від людської робочої сили поки що далеко, хоча Ілон Маск всерйоз запевняє, що з часом всі підприємства Tesla стануть повністю автономними, перетворившись на “машини, які роблять машини”.

Читайте також: Tesla планує відновити виробництво 4 травня

Цю “Гігафабріку” компанія побудувала і запустила всього лише за рік: першим покупцям місцеві седани Model 3 передали ще в минулому грудні. Спочатку шанхайський завод робив, в основному, кузова і займався фінальним складанням. Тепер ступінь локалізації значно зросла, проте багато важливих компонентів, включаючи електродвигуни, тут ще не роблять.

За останніми даними, тижневий обсяг випуску Model 3 виріс до трьох тисяч одиниць, тобто річна виробнича потужність – 150 тисяч машин. Наступний план – 250 тисяч, при цьому до седану приєднається кросовер Model Y.

Нагадаємо, що Tesla Model Y почали поставляти замовникам.