0

Седан Mazda 6 і до цього на фоні японських седанів-конкурентів виділявся непоганою динамікою та слухняністю у поворотах, але не вистачало дійсно потужної версії. Саме зараз така з’явилася. Мова йде про «шістку» із турбомотором на 231 сил, який знайомий за кросовером СХ-9.

Я завжди казав, що шасі Mazda 6 створювали із добрячим запасом під потужніший мотор. І ніби в воду дивився. За 7 років продажів цієї машини в Україні поява турбомотора стала найсуттєвішою зміною моделі на фоні всіх попередніх оновлень. Щоправда, чекати такої обновки українцям довелося аж 4 роки, бо в США турбоверсія з’явилася ще у 2017 році.

Різниця в ціні

Тому зараз в українському прайс-листі з'явилися дві нових комплектації з турбомотором – Premium+ та Top+. Перша коштує 1 063 900 грн., багатша – 1 110 400 грн. Остання ідентична атмосферній комплектації Тор. Виходить що доплата за турбомотор в чистому вигляді версія становить приблизно 140 тисяч гривень.

Цікаво, що версію Premium+ можна замовити з опційним пакетом Black Edition за додаткові 14 тисяч грн. В нього входить червоний шкіряний салон з електроприводом передніх крісел і пам'яттю сидіння водія, бокові дзеркала та легкосплавні диски R19 чорного кольору, а в салоні помітна червона стрічка, якою декоровано елементи інтер'єру.

Також у тему: тест-драйв Mazda CX-5

Але зовні в “Мазді” важко впізнати турбоверсію. Жодного напису Turbo чи додаткового аеродинамічного обвісу. Ті ж 19-дюймові легкосплавні диски з шинами 225/45 R19, ті ж бампери й оптика.

Аналогічна історія – в салоні. Як і в комплектації Тор, в тестового седана у виконанні Тор+ інтер'єр прикрашено штучною замшею та справжнім деревом японського ясеня. Є безрамкове дзеркало заднього огляду. Салон декоровано коричневою або ж білою шкірою Наппа, а в передніх крісел, які мають вентиляцію, прикріплена горизонтальна алюмінієва планка.

Мультимедійна система керується через 8-дюймовий екран, в тому числі і аудіосистема Bose з 11 динаміками. Apple Car Play коннектиться до мобільного за бездротовим протоколом, а от Android Auto вимагатиме дроту. При цьому цікаво, що багажник турбоверсії виявився значно меншим, ніж в атмосферних сестер – 429 л проти 480 л.

Більше інформації про нову Mazda 6 – за посиланням

Нове "серце" авто

Але це все було і в атмосферної Mazda 6, на якій довелось поїздити багато. А от що суттєво відрізняє нову версію – це двигун. І якщо зазирнути під капот, то там не той самий мотор, а з турбіною. В атмосферний ступінь стискання 13:1, а в турбоверсії 10,5:1. При цьому у турбомотора немає системи “старт-стоп” та системи рекуперації iLoop.

Та й сама турбіна цікава. Японці вирішили не мудрувати зі складними лопатями зі змінною геометрією, а запровадили систему Dynamic Pressure Turbo. Її хитрість і простота в тому, що повітря до турбіни подається через два канали, вузький і широкий. В широкому стоїть заслінка, коли вона закривається, повітря женеться через вузький із вищою швидкістю і сильніше крутить турбіну. Просто й елегантно. І якщо потужності мотору турбіна додала усього 37 сил, то моменту стало більше майже вдвічі - 420 Нм проти 258 Нм в атмосферника. Це вже суттєво.

Десь з 2007 року Mazda не випускала седан 6-ї серії з моторами, потужнішими за 200 сил. Виходить, що найпотужнішою “шісткою” лишалася Mazda 6 MPS (2005-2007 роки) з 2.3-літровим 4-циліндровим турбодвигуном на 257 к.с. та 380 Нм. Легендарна для поціновувачів японського бренду модифікація MPS з повним приводом досягала швидкості 100 км/год за 6,6 с. А характеристиках нової “турбоверсії” вказано, що на розгін до сотні їй потрібно 7 секунд, тобто на секунду менше ніж атмосферній 2,5 л. Тому перше, що я зробив, отримавши mazda 6 2,5 T - це перевірив динаміку прискорення до “сотні”. І з другої ж спроби прилад показав час 6,68 с. Тобто фактично досяг показника MPS. Але як це можливо з переднім приводом і значно меншою потужністю?

Закралися сумніви в тому, що мотор видає усього 231 силу. Довелося трохи покопатися в технічній літературі, тож я з’ясував, що для мотора Skyactiv-G 2.5T на американському ринку виробник декларує потужність 231 силу, але на стандартному бензині, який у них називається 92-им. Якщо його заправляти 98-м, то отримаємо 253 сили. Відповідно ж до рекомендацій українського імпортера заливати треба мінімум 95-й. Але яка ж потужність насправді? Для цього я вирішив завітати на динамометричний стенд, де на мене чекав сюрприз: на 95-му бензині машина показала більш як 260 сил. Це більше, ніж у MPS! Одразу стало зрозуміло, звідки така динаміка. Спеціалісти кажуть, що це типова картина для японських виробників, які свідомо занижують показники своїх машин.

Читайте також: двигун внутрішнього згоряння може бути екологічно чистим

Гучний та темпераментний

Турбоседан виявився усього на 40 кг важчим за атмофсерну версію. Ймовірно через це японські інженери вирішили не встановлювати більш потужні гальма. Але ж динаміки стало значно більше, тому хотілося б ефективніших гальм. При цьому складалося враження, що турбомотор гучніший за атмосферник. Він важкувато набирає оберти й трохи шумнуватий. В СХ-9 це було менш помітно, бо там краща звукоізоляція. Хоча й у “шістки” під час минулого оновлення 2019 року додалося звукоізоляції стелі на додачу до шумопоглинаючого скла передніх дверей.

Суттєво у нового мотора відрізняється й апетит. В міському циклі він на 2 літри більший, ніж у атмосферного 2,5-літрового й становить 10,7 л/100 км проти 8,8 в атмосферника. А в бойових режимах 2,5 Т спалює значно більше.

Для нового двигуна трохи модернізували і автоматичну КПП на 6 швидкостей, в якій зробили коротшими передачі, а в спортрежимі коробка не перемикається вище четвертої. Тому поведінка седана стала більш динамічною, хоча на кермі все ж відчувається певна солідність. MPS була значно гостріша і точніша. Та це не заважає сучасній “турбо-шістці” виглядати на серпантині цікавішою ніж “Кемрі”, чи тим паче корейці. І виходить, що на сьогодні це найшвидший японський седан в класі.

Так, я розумію, що Mazda 6 фактично вже на фініші життєвого циклу, але всі експерти якраз на такому етапі й радять купувати машини, в яких не тільки усунуто всі недоліки, але й комплектація щедра, як ніколи. І турбомотор тут можна розглядати як найдорожчу опцію, яка додала характеру еталонної "шістки" саме ту перчинку, якої не вистачало раніше.

Замовити тест-драйв Mazda 6 Turbo

Сергій Волощенко

Фото Владислава Плешакова

Технічні характеристики Mazda 6 2.5 Тurbo
ДВИГУН Робочий об’єм 2488 см3, потужність 231 к.с. при 5000 об/хв., обертальний момент 420 Нм при 2000 об/хв.
ТРАНСМІСІЯ Передній привод, автоматична КПП на 6 швидкостей
КУЗОВ Седан, 4 дверей, 5 місць, габарити (довжина/ширина/висота): 4870/1840/1450 мм, база 2830 мм, споряджена маса 1578 кг, корисне навантаження 508 кг, об’єм багажника 429 л, об’єм бака 62 л, кліренс 165 мм.
ПІДВІСКА Передня – незалежна, задня – незалежна. Шини передні 225/45 R19
ХОДОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ Максимальна швидкість 239 км/год. Розгін до 100 км/год за 7,0 с. Витрата пального (місто/траса/змішаний) 10,7/5,9/7,7 л/100 км.
ЦІНА від 1 063 900 грн.