Міністр інфраструктури знову заговорив про обов’язковий техогляд приватних авто

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій просуває законопроект про повернення техогляду для приватних автомобілів.
Міністр інфраструктури знову заговорив про обов’язковий техогляд приватних авто
logo7 жовтня 2020, 17:02
logo0
logo0 хв

Владислав Криклій розповів про повернення техогляду у інтерв’ю виданню liga.net.

– Обов’язковий техогляд у 2021 році запрацює?

– Знаєте, важкий законопроект. Щоразу, як його підіймаємо, всі кажуть: "Давайте не цього року".

– Але ж 2021 рік – вже останній, згідно з євроінтеграційною угодою.

– Так, і це дещо лякає. Адже [технічний огляд авто] вже давно – приватний бізнес. Держава впливає мінімально. В Україні вже близько 650 таких суб’єктів. Просувати законопроєкт про це будемо однозначно, але спершу варто переконатися, що у нас є повна на це підтримка. Наразі законопроєкт погоджений усіма, окрім Державної регуляторної служби.

Нагадаємо, що за офіційною статистикою Національної поліції через технічні несправності стається менше 1% аварій. Отже на безпеку руху повернення техогляду жодним чином не вплине. Між тим корупційні ризики від повернення техогляду – колосальні.

Корупційний техогляд був відмінений в 2011 році. З тих пір українські чиновники шукають привід його повернути. Цього разу мінінфраструктури просуває законопроект, прикриваючись вимогами ЄС.

Читайте також: Повернення техогляду: чи потрібно це українцям?

Щоправда, є важливий нюанс – втілення Директиви 2014/45/ЕС є обов’язковим лише для країн-членів Євросоюзу. Україні ж сподіватись на повноцінне членство у ЄС наразі не варто з величезної кількості причин, які жодним чином не пов’язані з поверненням техогляду.