Скандальний законопроект про розширення повноважень поліції за номером 2695 на наступному тижні розглянуть у Верховній Раді. Про це повідомив заступник міністра МВС Антон Геращенко.

Законопроект 2695 дуже суттєво розширює повноваження поліції, зменшуючи права громадян. У МВС сподіваються на його прийняття. Але петиція з вимогою припинити розгляд законопроекту 2695 як диктаторського усього за 5 днів набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Читайте також: Законопроект про розширення повноважень поліції дозволить безпричинно зупиняти авто

На наступному тижні Верховна Рада розгляне законопроект 2695 розроблений групою Народних депутатів, які хочуть зберегти життя українців від п'яного бидла на дорогах. У цьому законопроекті передбачено право робити раптові перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння, як це є у всіх цивілізованих країнах. І що не дозволено зараз в Україні. Я дуже сподіваюся, що цей законопроект підтримають всі Фракції і все Депутатські групи так як від рук п'яних водіїв гинуть виборці голосували за кожну політичну силу в надії що вона зробить Україну безпечніше. Голосування як завжди буде поіменним ...”, написав на своїй сторінці у соцмережі Антон Геращенко.

У разі прийняття поліція отримає право зупиняти автомобіль без конкретної причини. У рамках “профілактичних заходів”.

Крім того, на вимогу поліцейського водій буде зобов’язаний:

  • вимкнути двигун транспортного засобу та вийняти ключ із замка запалювання
  • вийти з машини
  • тримати руки в полі зору поліцейського
  • передати для перевірки документи
  • виконувати вимоги або розпорядження поліцейського

Також змінюються правила “поверхневої перевірки” транспортних засобів. У новій редакції поліції дають право вимагати відкрити кришку багажника (навісний багажний пристрій), капот, двері салону, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання.