На Житомирщині придбали амфібію, яка очищатиме річку

Древнє місто придбало багатофункціональну самохідну амфібію Truxor Т-40 для впорядкування замуленої й забур'яненої річки Случ.
Амфібія Truxor Т-40: опис, фото, комплектація - Auto24

ФОТО: мерія Звягеля|

Косовиця на річці Случ біля Звягеля

logo30 жовтня 2023, 08:44
logo0
logo0 хв

Звягель за кошти місцевого бюджету купив дуже потрібну громаді багатофункціональну самохідну амфібію Truxor Т-40 для впорядкування річища Случі.

І хоча мерія у своєму офіційному повідомленні не називає перелік навісних робочих органів, можемо повідомити, що для операційної роботи на суші та водоймі гусенична плавуча машина шведського виробництва має широку інструментальну палітру. З-поміж основних навісок комбайна Truxor Т-40 (45 к.с., Kubota, макс. крутний момент 118.0 Нм при 2000 об./хв.) варто назвати жатку для надводної та підводної косовиці очерету, осоки, водоростей, тонкостеблих кущів.

Читайте також Партію реанімобілів зібрала для ЗСУ громада невеличкого українського містечка

Цей гідравлічний атрибут навішується на фронтальний маніпулятор, вантажна спроможність якого сягає 350 кг. Росилинорізка спроможна оперувати на глибині 2,1 метра. Ріжучі ножі у стандартній комплектації за один прохід прокошують 4-метрову смугу, хоча є й вужчі фрези – 3 і 2,2 метра.

Універсальний комбайн Звягельської громади вже введено в експлуатацію на річці Случ. Фото: мерія Звягеля

До основних робочих інструментів також відносяться навісні ковші (суцільні, друшлякові) для екскавації ґрунтів на суходолі та розчищення берегової смуги у воді. Для звільнення водойми від мулу на маніпулятор можна навісити помпу земснаряда, що може відкачувати донні нашарування їх перегін на берег по рукавах на відстань до 300 метрів. Також у вигляді навіски може бути мульчер, дробарка деревних відходів, забійник паль тощо.

Роботи гусеничній машині масою 1380 кг вистачить не на один рік, оскільки річище в межах міста заросло осокою, очеретом й сильно замулилося. Раніше очищенням річки від мулу, усіляких нашарувань та кореневої системи річкових бур’янів вправно справлялися весняні льодоходи, які під час повені у круговерті крижин чистили дно.

В останні роки льодоходи практично зникли й річка без самоочищення прийшла в занепад. Придбаний малогабаритний комбайн має повернути цій водній артерії колишню красу і чистоту.

Щоправда, його продуктивності буде замало, для такого обсягу робіт тільки у Звягельській акваторії Случі, починаючи від Смолки й аж на інший край міста, потрібно хоча б два таких "Труксори".