Нардеп пропонує прибрати з номерів електромобілів символ Z, МВС пішло назустріч

Відповідне звернення депутат з Івано-Франківщини від Ігор Фріс направив в Міністерство внутрішніх справ.
Нардеп пропонує прибрати з номерів електромобілів символ Z - 6 травня 2022 - Auto24
logo6 травня 2022, 18:25
logo0
logo0 хв

Нардеп Ігор Фріс від фракції Слуга Народу побачив на електромобілі номерний знак з символом темно-зеленого кольору та серією ZA й вирішив, що він нагадує рашистський символ. Тоді він дав завдання юристу підготовити звернення до МВС з вимогою прибрати з номерів символи Z та V.

Також цікаво чи врятує електромобіль під час дефіциту бензину?

Автомобільні номерні знаки з символами темно-зеленого кольору були затверджені у 2020 році для електромобілів з метою відрізнити їх від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (стандарт ДСТУ 4278:2019). Це зроблено для того, щоб в майбутньому власники екологічно чистих автомобілів могли користуватись пільгами: безкоштовною стоянкою на місцях зарядки електромобілів, в'їзд в екологічно чисті райони, рух смугами громадського транспорту тощо.

Символ Z використовується в номерних знаках не окремо, а після серії та номера та означає Zero Emission, тобто "нульові викиди в атмосферу".

Після початку вторгнення росії в Україну буква Z, яку загарбники малювали на своїй техніці, став символом фашизму. Відтоді багато українців та європейців почали його зневажати та забороняти. Однак остання буква в латинському алфавіті – не єдина, під яким загарбники зайшли в Україні. Були на їх техніці символи V та O.

Наступного дня стало відомо, що МВС вирішило підтримати цю ініціативу – вже з понеділка (9 травня 2022 року) можливо буде зареєструвати електромобіль, обравши державний номерний знак з суфіксом, що починається на латинську “Y”. В кирилиці вона читається як У – Україна.