Нардепи погодили штраф у 850 грн за не пристебнутий пас безпеки

Законопроект прийнятий поки що у першому читанні, тож поки що діє штраф у 51 грн.
Нардепи погодили штраф у 850 грн за не пристебнутий пас безпеки
logo18 вересня 2018, 18:59
logo0
logo0 хв

18 вересня депутати Верховної Ради 240 голосами "за" прийняли за основу (у першому читані) Закон №8492 “Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)”.

Щоб законопроект став Законом, за нього необхідно буде проголосувати у другому читанні. Тоді штраф за невикористання пасів безпеки для усіх пасажирів автомобілів та шолома для мотоциклістів збільшиться з нинішніх 51 до 850 гривень.

Читайте також: водія ув'язнили за непристебнуті пасажирами паси безпеки

Згідно пояснювальної записки, рівень користування ременями безпеки в Україні є найнижчим серед всіх країн Європи - за даними дослідження "За безпечні дороги", тільки 15% водіїв користуються ременями безпеки. Для порівняння, у Франції 99% водіїв постійно використовують ремені безпеки, Чехії - 97%, Словенії - 93%, Польщі - 83%.

Використання шоломові на двоколісній техніці може знизити ризик загибелі людини при ДТП на 40%, а ризик важких травм на 70%.

Нагадаємо, як дізнатися про несплачені штрафи за порушення правил дорожнього руху.